Yritysprofiili

Nokinenä Oy

Nokinenä Oy:n kotipaikka on Sastamala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-01-01. Toimiala on muu rakennus- ja teollisuussiivous. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €95 ja liikevoitto €486.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3169087-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3169087-6
Toimiala
Muu rakennus- ja teollisuussiivous
Kunta
Sastamala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-01-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-11-04
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kyykäntie 41, 38200, Sastamala

Verkkosivu: https://nokinena.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Nisula Juuso Jere MatiasToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Nokinenä Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Nokinenä Oy:n sijaintipaikkakunta on Sastamala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-01-01. Toimiala on muu rakennus- ja teollisuussiivous. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €95 ja liikevoitto €486. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €95 sekä tilikauden tulokseksi €4,000. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -99.9%, liikevoittoprosentti +9.5% ja omavaraisuusaste +70.2%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on Muu rakennus- ja teollisuussiivous (81220)

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeLähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-99.9%
Liikevoittoprosentti9.5%
Omavaraisuusaste70.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Henkilöstö1Edellinen: Ei vertailuarvoa
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€94,426
2021-12-31
€55,174
2022-12-31
€85,337
2023-12-31
€88,292
2024-12-31
€95
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€13,959
2021-12-31
-€8,787
2022-12-31
€7,934
2023-12-31
€13,988
2024-12-31
€486
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€10,700
2021-12-31
-€9,990
2022-12-31
€7,275
2023-12-31
€15,144
2024-12-31
€4,000
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€83,267
2021-12-31
€69,981
2022-12-31
€23,165
2023-12-31
€42,551
2024-12-31
€46
2025-12-31

Muut talousluvut

Yrityksen talouslukuja eri vuosilta.

Avainluku202620252024202320222021
Liikevaihto-95 €88 292 €85 337 €55 174 €94 426 €
Liikevaihdon kehitys-−99,9 %3,5 %54,7 %−41,6 %441,9 %
Liikevoitto-486 €13 988 €7 934 €−8 787 €13 959 €
EBIT-9,5 %15,9 %9,4 %−16,4 %14,9 %
Tilikauden tulos-4 000 €15 144 €7 275 €−9 990 €10 700 €
Tulos ennen veroja--13 235 €7 275 €−9 978 €13 375 €
Omavaraisuusaste-70,2 %74,4 %70,8 %12,7 %25,6 %
Tase yhteensä-46 €42 551 €23 165 €69 981 €83 267 €
Henkilöstö11-111

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHyvä
88/100 · Laskussa
70.2 %2024-12-31: 74.4 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
4.38x2024-12-31: 2.45x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
74/100 · Laskussa
9.5 %2024-12-31: 15.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste25.6 %12.7 %70.8 %74.4 %70.2 %
Maksuvalmius2.71x1.56x1.86x2.45x4.38x
Liikevoitto-%14.9 %-16.4 %9.4 %15.9 %9.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3169087-6
ALV-tunnusFI31690876
EU-tunnusFIFPRO.3169087-6
KuntaSastamala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-01-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-01-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Nisula Juuso Jere MatiasToimitusjohtajaLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Nisula Juuso Jere MatiasVarsinainen jäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Paananen Yrjö SamuliVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Valpas Matti ViljamiTilintarkastajaLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväNokinenä Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä57/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuRekisteri- ja tilastopohjainen näyttöRekisteri- ja tilastopohjainen
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
  • Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
B2
2026-10-1757/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-10-1457/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Rekisteri- ja tilastopohjainen

Luokitus perustuu rekisteri-, toimiala- ja alueellisiin tietoihin, koska Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
63/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-28

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-20.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Nokinenä Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.