Yritysprofiili

NokiVeljet Oy

NokiVeljet Oy:n kotipaikka on Pello. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-11-30. Toimiala on muu rakennus- ja teollisuussiivous. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €99,539 ja liikevoitto €6,313.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3327977-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3327977-3
Toimiala
Muu rakennus- ja teollisuussiivous
Kunta
Pello
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-11-30
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-11-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Jalastie 4, 95700, Pello

Tietoa yrityksestä NokiVeljet Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

NokiVeljet Oy:n sijaintipaikkakunta on Pello. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-11-30. Toimiala on muu rakennus- ja teollisuussiivous. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €99,539 ja liikevoitto €6,313. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €99,539 sekä tilikauden tulokseksi €4,424. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -15.1%, liikevoittoprosentti +6.3% ja omavaraisuusaste +63.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-15.1%
Liikevoittoprosentti6.3%
Omavaraisuusaste63.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€24,350Edellinen: €19,865
Edellisten tilikausien voitto/tappio€22,777Edellinen: €15,708
Oma pääoma€27,201Edellinen: €24,757
Velat€15,899Edellinen: €15,891
Vaihtuvat vastaavat€29,805Edellinen: €25,528
Current liabilities€12,651Edellinen: €9,907
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€116,638
2023-12-31
€117,175
2024-12-31
€99,539
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€22,737
2023-12-31
€12,291
2024-12-31
€6,313
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€17,073
2023-12-31
€9,049
2024-12-31
€4,424
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€38,645
2023-12-31
€40,648
2024-12-31
€43,100
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
79/100 · Nousussa
63.1 %2024-12-31: 60.9 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
64/100 · Laskussa
1.92x2024-12-31: 2.01x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
66/100 · Laskussa
6.3 %2024-12-31: 10.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste44.2 %60.9 %63.1 %
Maksuvalmius1.58x2.01x1.92x
Liikevoitto-%19.5 %10.5 %6.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3327977-3
ALV-tunnusFI33279773
EU-tunnusFIFPRO.3327977-3
KuntaPello
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-11-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-11-30Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2023-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaNokiVeljet Oy
Luokitus nousiB3 → B1 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä67/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
187 verrokkia
Omavaraisuus51%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Maksuvalmius72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu30%
Heikompi kuin 70 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika85 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika85 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-21 12.4467/100 · v0.14
B3 → B1 · +19 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1448/100 · v0.14
B3 → B3
B3
2026-09-1448/100 · v0.13
B2 → B3 · -4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1352/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
50/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-26

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

NokiVeljet Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.