Yritysprofiili

Nordic Refit Center Ab

Nordic Refit Center Ab:n kotipaikka on Luoto. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-02-06. Toimiala on siviilialusten korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-07-31 liikevaihto oli €16,467 ja liikevoitto €4,261.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2807187-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2807187-1
Toimiala
Siviilialusten korjaus ja huolto
Kunta
Luoto
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-02-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-01-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Skogsgränden 8, 68570, Luoto

Tietoa yrityksestä Nordic Refit Center Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Nordic Refit Center Ab:n sijaintipaikkakunta on Luoto. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-02-06. Toimiala on siviilialusten korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-07-31 liikevaihto oli €16,467 ja liikevoitto €4,261. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-07-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €16,467 sekä tilikauden tulokseksi €4,264. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -48.5%, liikevoittoprosentti +25.9% ja omavaraisuusaste +84.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-07-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-48.5%
Liikevoittoprosentti25.9%
Omavaraisuusaste84.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€22,367Edellinen: €17,089
Edellisten tilikausien voitto/tappio€24,963Edellinen: €26,038
Oma pääoma€31,727Edellinen: €29,851
Velat€5,718Edellinen: €8,420
Vaihtuvat vastaavat€37,446Edellinen: €38,271
Current liabilities€5,718Edellinen: €8,420
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€31,960
2024-07-31
€16,467
2025-07-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€1,307
2024-07-31
€4,261
2025-07-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,313
2024-07-31
€4,264
2025-07-31
Varat -kehitys2 kautta
€38,271
2024-07-31
€37,446
2025-07-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
84.7 %2024-07-31: 78.0 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
3.91x2024-07-31: 2.03x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
25.9 %2024-07-31: 4.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-07-312025-07-31
Omavaraisuusaste78.0 %84.7 %
Maksuvalmius2.03x3.91x
Liikevoitto-%4.1 %25.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2807187-1
ALV-tunnusFI28071871
EU-tunnusFIFPRO.2807187-1
KuntaLuoto
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-02-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2017-02-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-03-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2017-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväNordic Refit Center Ab
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-24
Mallin pistemäärä77/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
461 verrokkia
Omavaraisuus69%
Parempi kuin 69 % verrokeista
Kannattavuus80%
Parempi kuin 80 % verrokeista
Maksuvalmius82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika42 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika70 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-24 01.2977/100 · v0.14
B1 → A3 · +17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-07-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1560/100 · v0.14
B2 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1457/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-24
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
50/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
71/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-27

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-07-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Nordic Refit Center Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.