Yritysprofiili

Nostovarma Oy

Nostovarma Oy:n kotipaikka on Kannus. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-02-14. Toimiala on yleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €110,251 ja liikevoitto €19,915.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2960358-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2960358-5
Toimiala
Yleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden korjaus ja huolto
Kunta
Kannus
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-02-14
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-12-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ollikkalankatu 1, 69100, Kannus

Tietoa yrityksestä Nostovarma Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Nostovarma Oy:n sijaintipaikkakunta on Kannus. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-02-14. Toimiala on yleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €110,251 ja liikevoitto €19,915. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €110,251 sekä tilikauden tulokseksi €15,249. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +6.6%, liikevoittoprosentti +18.1% ja omavaraisuusaste +64.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys6.6%
Liikevoittoprosentti18.1%
Omavaraisuusaste64.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€7,695Edellinen: €7,695
Rahat ja pankkisaamiset€7,303Edellinen: €6,251
Edellisten tilikausien voitto/tappio€4,859Edellinen: €7,575
Oma pääoma€23,108Edellinen: €7,859
Velat€12,695Edellinen: €24,896
Vaihtuvat vastaavat€28,905Edellinen: €23,559
Current liabilities€12,695Edellinen: €22,311
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€103,422
2024-12-31
€110,251
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€3,263
2024-12-31
€19,915
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€2,716
2024-12-31
€15,249
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€32,755
2024-12-31
€35,802
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
81/100 · Nousussa
64.5 %2024-12-31: 24.0 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
39/100 · Nousussa
1.18x2024-12-31: 0.63x
Liikevoitto-%Hyvä
95/100 · Nousussa
18.1 %2024-12-31: 3.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste24.0 %64.5 %
Maksuvalmius0.63x1.18x
Liikevoitto-%3.1 %18.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2960358-5
ALV-tunnusFI29603585
EU-tunnusFIFPRO.2960358-5
KuntaKannus
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-02-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-02-14Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväNostovarma Oy
Luokitus nousiB2 → A2 · uusi analyysi 2026-09-26
Mallin pistemäärä80/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
323 verrokkia
Omavaraisuus65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Kannattavuus77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Maksuvalmius70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika183 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika183 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Samanaikainen elpyminen 3 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-26 19.4780/100 · v0.14
B2 → A2 · +24 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1556/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1455/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-26
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
50/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
55/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
26.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-26

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Nostovarma Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.