Yritysprofiili

NS-Trading Oy

NS-Trading Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-04-08. Toimiala on työvoiman vuokraus ja muu henkilöstön hankintapalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €47,528 ja liikevoitto -€2,412.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3278124-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3278124-3
Toimiala
Työvoiman vuokraus ja muu henkilöstön hankintapalvelutoiminta
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-04-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-03-31
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vallikuja 6 D 6, 01280, Vantaa

Henkilöt ja päätöksentekijät

Saini Nicholas VikramVarsinainen jäsen
Saini Harmanvir SinghVarajäsen

Tietoa yrityksestä NS-Trading Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

NS-Trading Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-04-08. Toimiala on työvoiman vuokraus ja muu henkilöstön hankintapalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €47,528 ja liikevoitto -€2,412. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €47,528 sekä tilikauden tulokseksi -€2,414. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -21.2%, liikevoittoprosentti -5.1% ja omavaraisuusaste -520.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-21.2%
Liikevoittoprosentti-5.1%
Omavaraisuusaste-520.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€160Edellinen: €208
Edellisten tilikausien voitto/tappio€341Edellinen: €1,980
Tulos ennen veroja-€2,414Edellinen: €64
Oma pääoma-€2,073Edellinen: €2,044
Velat€2,472Edellinen: €3,772
Vaihtuvat vastaavat€398Edellinen: €5,816
Current liabilities€2,472Edellinen: €3,772
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€89,659
2023-12-31
€60,292
2024-12-31
€47,528
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€1,932
2023-12-31
€54
2024-12-31
-€2,412
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€434
2023-12-31
€65
2024-12-31
-€2,414
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€7,792
2023-12-31
€5,816
2024-12-31
€398
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-520.5 %2024-12-31: 35.1 %
MaksuvalmiusHeikko
2/100 · Vakaa
0.06x2024-12-31: 0.06x
Liikevoitto-%Heikko
37/100 · Laskussa
-5.1 %2024-12-31: 0.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste25.4 %35.1 %-520.5 %
Maksuvalmius-0.06x0.06x
Liikevoitto-%2.1 %0.1 %-5.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3278124-3
ALV-tunnusFI32781243
EU-tunnusFIFPRO.3278124-3
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-04-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-04-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-04-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Saini Nicholas VikramVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Saini Harmanvir SinghVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiNS-Trading Oy
Luokitus ennallaanD · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä19/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
51 verrokkia
Omavaraisuus8%
Heikompi kuin 92 % verrokeista
Kannattavuus24%
Heikompi kuin 76 % verrokeista
Maksuvalmius43%
Heikompi kuin 57 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu24%
Heikompi kuin 76 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika41 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika113 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
D
2026-10-15 02.4519/100 · v0.14
D → D · -4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
D
2026-09-1523/100 · v0.14
D → D
  • Liikevaihto: Heikkenee
  • Kannattavuus: Heikkenee
  • Vakavaraisuus: Vaihteleva
D
2026-09-1423/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
16/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
48/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus D.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-10

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

NS-Trading Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.