Yritysprofiili

NT Management Oy

NT Management Oy:n kotipaikka on Hämeenlinna. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-03-30. Toimiala on muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €54,067 ja liikevoitto €1,646.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3354129-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3354129-2
Toimiala
Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti
Kunta
Hämeenlinna
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-03-30
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-03-24
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kaivokatu 3 B 25, 13100, Hämeenlinna

Tietoa yrityksestä NT Management Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

NT Management Oy:n sijaintipaikkakunta on Hämeenlinna. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-03-30. Toimiala on muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €54,067 ja liikevoitto €1,646. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €54,067 sekä tilikauden tulokseksi €1,310. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +18.8%, liikevoittoprosentti +3.0% ja omavaraisuusaste +53.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys18.8%
Liikevoittoprosentti3.0%
Omavaraisuusaste53.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€2,531Edellinen: €1,485
Edellisten tilikausien voitto/tappio€4,088Edellinen: €3,614
Oma pääoma€5,398Edellinen: €4,088
Velat€4,612Edellinen: €3,448
Vaihtuvat vastaavat€10,010Edellinen: €7,536
Current liabilities€4,612Edellinen: €3,448
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€45,517
2025-03-31
€54,067
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€810
2025-03-31
€1,646
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€474
2025-03-31
€1,310
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€7,536
2025-03-31
€10,010
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
67/100 · Laskussa
53.9 %2025-03-31: 54.3 %
MaksuvalmiusVälttävä
18/100 · Nousussa
0.55x2025-03-31: 0.43x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
58/100 · Nousussa
3.0 %2025-03-31: 1.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste54.3 %53.9 %
Maksuvalmius0.43x0.55x
Liikevoitto-%1.8 %3.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3354129-2
ALV-tunnusFI33541292
EU-tunnusFIFPRO.3354129-2
KuntaHämeenlinna
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-03-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-03-30Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-04-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaNT Management Oy
Luokitus nousiB3 → B1 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä66/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
281 verrokkia
Omavaraisuus47%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus58%
Parempi kuin 58 % verrokeista
Maksuvalmius53%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika170 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika170 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-21 17.3966/100 · v0.14
B3 → B1 · +18 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1448/100 · v0.14
B3 → B3
B3
2026-09-1448/100 · v0.13
B2 → B3 · -5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1353/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
53/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
41/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
31.3.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-03-31.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-30

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

NT Management Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.