Yritysprofiili

Nubin Oy

Nubin Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-05-15. Toimiala on muu muualla luokittelematon elintarvikkeiden vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €2,519,141 ja liikevoitto €40,946.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2831096-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2831096-7
Toimiala
Muu muualla luokittelematon elintarvikkeiden vähittäiskauppa
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-05-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-04-27
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kamreerintie 3, 02770, Espoo

Postiosoite: Tikkurilantie 10, 01380, Vantaa

Tietoa yrityksestä Nubin Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Nubin Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-05-15. Toimiala on muu muualla luokittelematon elintarvikkeiden vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €2,519,141 ja liikevoitto €40,946. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €2,519,141 sekä tilikauden tulokseksi €32,260. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +1.5%, liikevoittoprosentti +1.6% ja omavaraisuusaste +64.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-04-30

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys1.5%
Liikevoittoprosentti1.6%
Omavaraisuusaste64.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€127,717Edellinen: €127,635
Rahat ja pankkisaamiset€61,003Edellinen: €88,280
Edellisten tilikausien voitto/tappio€170,198Edellinen: €45,111
Oma pääoma€204,957Edellinen: €172,698
Velat€114,286Edellinen: €115,548
Vaihtuvat vastaavat€310,975Edellinen: €281,221
Current liabilities€114,286Edellinen: €115,548
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€2,481,330
2024-04-30
€2,519,141
2025-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€136,876
2024-04-30
€40,946
2025-04-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€125,086
2024-04-30
€32,260
2025-04-30
Varat -kehitys2 kautta
€288,245
2024-04-30
€319,243
2025-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
80/100 · Nousussa
64.2 %2024-04-30: 59.9 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
55/100 · Laskussa
1.65x2024-04-30: 1.87x
Liikevoitto-%Välttävä
54/100 · Laskussa
1.6 %2024-04-30: 5.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-04-302025-04-30
Omavaraisuusaste59.9 %64.2 %
Maksuvalmius1.87x1.65x
Liikevoitto-%5.5 %1.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2831096-7
ALV-tunnusFI28310967
EU-tunnusFIFPRO.2831096-7
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2017-05-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-05-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2017-05-16Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-11-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaNubin Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-09-29
Mallin pistemäärä69/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika134 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika162 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-29 04.3069/100 · v0.14
B2 → B1 · +15 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-04-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1554/100 · v0.14
B2 → B2
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1454/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-29
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
24/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
73/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
29.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Nubin Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.