Yritysprofiili

Only Nice Events Oy

Only Nice Events Oy:n kotipaikka on Rovaniemi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-09-20. Toimiala on muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-09-30 liikevaihto oli €58,851 ja liikevoitto €27,285.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3086616-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3086616-3
Toimiala
Muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta
Kunta
Rovaniemi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-09-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-09-12
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Taunontie 2, 96600, Rovaniemi

Tietoa yrityksestä Only Nice Events Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Only Nice Events Oy:n sijaintipaikkakunta on Rovaniemi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-09-20. Toimiala on muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-09-30 liikevaihto oli €58,851 ja liikevoitto €27,285. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €58,851 sekä tilikauden tulokseksi €21,828. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +10.0%, liikevoittoprosentti +46.4% ja omavaraisuusaste +95.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-09-30

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty6
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys10.0%
Liikevoittoprosentti46.4%
Omavaraisuusaste95.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €358
Inventory€1,611Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€59,063Edellinen: €38,287
Edellisten tilikausien voitto/tappio€36,285Edellinen: €29,982
Oma pääoma€58,113Edellinen: €39,441
Velat€2,984Edellinen: €0
Vaihtuvat vastaavat€60,708Edellinen: €38,922
Current liabilities€2,984Edellinen: €0
Liikevaihto -kehitys6 kautta
€0
2021-09-30
€28,808
2022-09-30
€28,707
2023-09-30
€36,683
2024-09-30
€53,521
2025-09-30
€58,851
2026-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys6 kautta
-€255
2021-09-30
€11,210
2022-09-30
€13,606
2023-09-30
€15,669
2024-09-30
€11,838
2025-09-30
€27,285
2026-09-30
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
-€267
2021-09-30
€8,969
2022-09-30
€10,884
2023-09-30
€12,519
2024-09-30
€9,458
2025-09-30
€21,828
2026-09-30
Varat -kehitys6 kautta
€7,898
2021-09-30
€13,626
2022-09-30
€24,409
2023-09-30
€34,602
2024-09-30
€39,441
2025-09-30
€61,097
2026-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
95.1 %2025-09-30: 100.0 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
20.33x2024-09-30: 16.36x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
46.4 %2025-09-30: 22.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-09-302022-09-302023-09-302024-09-302025-09-302026-09-30
Omavaraisuusaste27.4 %67.4 %87.5 %97.2 %100.0 %95.1 %
Maksuvalmius0.85x2.70x4.94x16.36x-20.33x
Liikevoitto-%-187.5 %38.7 %46.7 %42.7 %22.0 %46.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3086616-3
ALV-tunnusFI30866163
EU-tunnusFIFPRO.3086616-3
KuntaRovaniemi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-09-12Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-09-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-09-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-09-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväOnly Nice Events Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-11-02
Mallin pistemäärä81/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
1392 verrokkia
Omavaraisuus81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Kannattavuus87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Maksuvalmius95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu76%
Parempi kuin 76 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika29 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika49 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A2
2026-11-0281/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-11-01 02.0781/100 · v0.15
A3 → A2 · +2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-09-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
A3
2026-10-1879/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-10-04 01.5979/100 · v0.14
B2 → A3 · +25 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-09-30).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-02
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
40/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
60/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
29.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-09-30.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-14

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Only Nice Events Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.