Yritysprofiili

Österbottens Migrationscenter Ab

Österbottens Migrationscenter Ab:n kotipaikka on Oravainen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-12-19. Toimiala on muualla luokittelematon muu monenlainen sosiaalihuollon asumis- laitospalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €9,845,753 ja liikevoitto €1,044,391.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3323612-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3323612-4
Toimiala
Muualla luokittelematon muu monenlainen sosiaalihuollon asumis- laitospalvelutoiminta
Kunta
Oravainen
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-12-19
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-11-07
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Öurvägen 31, 66800, Oravainen

Verkkosivu: https://www.migra.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Österbottens Migrationscenter Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Österbottens Migrationscenter Ab:n sijaintipaikkakunta on Oravainen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-12-19. Toimiala on muualla luokittelematon muu monenlainen sosiaalihuollon asumis- laitospalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €9,845,753 ja liikevoitto €1,044,391. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €9,845,753 sekä tilikauden tulokseksi €870,642. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -24.7%, liikevoittoprosentti +10.6% ja omavaraisuusaste +74.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-24.7%
Liikevoittoprosentti10.6%
Omavaraisuusaste74.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€122,023Edellinen: €525
Rahat ja pankkisaamiset€587,664Edellinen: €2,263,041
Edellisten tilikausien voitto/tappio€1,603,601Edellinen: €293,735
Oma pääoma€2,674,243Edellinen: €1,815,601
Velat€934,193Edellinen: €1,730,666
Vaihtuvat vastaavat€3,594,906Edellinen: €3,528,226
Current liabilities€934,193Edellinen: €1,730,666
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€7,907,239
2023-12-31
€9,845,753
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€382,339
2023-12-31
€1,044,391
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€305,735
2023-12-31
€870,642
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€2,358,918
2023-12-31
€3,608,436
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
93/100 · Nousussa
74.1 %2023-12-31: 32.0 %
MaksuvalmiusVälttävä
21/100 · Laskussa
0.63x2023-12-31: 0.81x
Liikevoitto-%Hyvä
76/100 · Nousussa
10.5 %2023-12-31: 4.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste32.0 %74.1 %
Maksuvalmius0.81x0.63x
Liikevoitto-%4.8 %10.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3323612-4
ALV-tunnusFI33236124
EU-tunnusFIFPRO.3323612-4
KuntaOravainen
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-12-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-12-19Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväÖsterbottens Migrationscenter Ab
Luokitus nousiB3 → A3 · uusi analyysi 2026-09-26
Mallin pistemäärä71/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
276 verrokkia
Omavaraisuus70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Kannattavuus69%
Parempi kuin 69 % verrokeista
Maksuvalmius57%
Parempi kuin 57 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika122 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-26 07.4971/100 · v0.14
B3 → A3 · +23 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1548/100 · v0.14
B2 → B3 · -4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1452/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-26
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
44/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
51/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
26.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-19.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Österbottens Migrationscenter Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.