Yritysprofiili

Osuuskunta Live Flow

Osuuskunta Live Flow:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osuuskunta. Yritys on perustettu 2019-10-25. Toimiala on muu esittävä taide. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €17,378 ja liikevoitto €4,065.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3087624-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3087624-9
Toimiala
Muu esittävä taide
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osuuskunta
Perustamispäivä
2019-10-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-09-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kiannonkatu 2, 02650, Espoo

Tietoa yrityksestä Osuuskunta Live Flow

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Osuuskunta Live Flow:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osuuskunta. Yritys on perustettu 2019-10-25. Toimiala on muu esittävä taide. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €17,378 ja liikevoitto €4,065. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €17,378 sekä tilikauden tulokseksi €4,081. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +196.0%, liikevoittoprosentti +23.4% ja omavaraisuusaste +96.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys196.0%
Liikevoittoprosentti23.4%
Omavaraisuusaste96.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€2,089Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€8,253Edellinen: €2,805
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€52,992Edellinen: -€51,592
Oma pääoma€9,269Edellinen: €5,098
Velat€375Edellinen: €813
Vaihtuvat vastaavat€9,644Edellinen: €5,911
Current liabilities€375Edellinen: €813
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€5,870
2023-12-31
€17,378
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€1,385
2023-12-31
€4,065
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€1,401
2023-12-31
€4,081
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€5,911
2023-12-31
€9,644
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
96.1 %2023-12-31: 86.2 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
22.01x2023-12-31: 3.45x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
20.9 %2023-12-31: -23.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste86.2 %96.1 %
Maksuvalmius3.45x22.01x
Liikevoitto-%-23.6 %20.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3087624-9
ALV-tunnusFI30876249
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-09-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2019-09-10Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-09-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-10-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-10-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväOsuuskunta Live Flow
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-10-04
Mallin pistemäärä89/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
432 verrokkia
Omavaraisuus81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Kannattavuus70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Maksuvalmius94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika183 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika183 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-04 22.5889/100 · v0.14
B1 → A2 · +20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1569/100 · v0.14
B1 → B1 · +7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1462/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
84/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
61/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-07-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Osuuskunta Live Flow -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.