Oy Hänninen Engineering Ab
Oy Hänninen Engineering Ab:n kotipaikka on Kokkola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2006-10-19. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €3,850 ja liikevoitto -€63,430.
Perustiedot
Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.
- Y-tunnus
- 2067146-9
- Toimiala
- Muu rakennustekninen palvelu
- Kunta
- Kokkola
- Yritysmuoto
- Osakeyhtiö
- Perustamispäivä
- 2006-10-19
- Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
- 2006-10-13
- Yritystila
- Voimassa
- Profiilin omistajuus
- Lunastamaton yritysprofiili
Yhteystiedot ja sijainti
Käyntiosoite: Elisabetintie 22, 67700, Kokkola
Puhelin: +358504072769Lähdehavainto
Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto
Verkkosivu: https://www.hanninen-engineering.fiLähdehavainto
Henkilöt ja päätöksentekijät
Tietoa yrityksestä Oy Hänninen Engineering Ab
Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.
Oy Hänninen Engineering Ab:n sijaintipaikkakunta on Kokkola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2006-10-19. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €3,850 ja liikevoitto -€63,430. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €3,850 sekä tilikauden tulokseksi -€63,682. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli ei saatavilla, liikevoittoprosentti -1647.5% ja omavaraisuusaste +88.1%.
Laaja toimialakuvaus
Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.
Yhtiön toimiala on suunnittelu- ja insinööritoiminta, alaan liittyvä alihankinta sekä osto, myynti, maahantuonti ja vienti. Yritys voi omistaa, myydä, hallita ja vuokrata kiinteää omaisuutta, rakennuksia, osakkeita ja arvopapereita sekä harjoittaa arvopaperikauppaa.
Talouden kohokohdat
Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.
2024-12-31
Muut talousluvut
Muita yrityksen talouslukuja PRH:n tilinpäätöstietojen lisäksi.
| Avainluku | 2026 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | - | 3 850 € | 0 € | 11 110 € | 13 031 € | 62 200 € | - | - | - | - |
| Liikevaihdon kehitys | - | - | −100 % | −14,8 % | −79,1 % | −77,9 % | - | - | - | - |
| Liikevoitto | - | −63 430 € | −40 420 € | −44 212 € | - | −27 317 € | - | - | - | - |
| EBIT | - | −1 647,5 % | - | −398 % | - | −43,9 % | - | - | - | - |
| Tilikauden tulos | - | −63 682 € | −40 513 € | −44 431 € | −42 683 € | −26 757 € | - | - | - | - |
| Verotettava tulo | - | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 69 493 € | 11 826 € | 187 211 € | 54 459 € |
| Tulovero | - | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 14 107 € | 2 365 € | 38 373 € | 11 048 € |
| Tulo verojen jälkeen | - | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 55 386 € | 9 461 € | 148 838 € | 43 411 € |
| Tulos ennen veroja | - | −63 682 € | −40 513 € | −44 431 € | −42 683 € | −27 367 € | - | - | - | - |
| Omavaraisuusaste | - | 88,1 % | 99,5 % | 96,8 % | 99 % | 98,8 % | - | - | - | - |
| Tase yhteensä | - | 27 745 € | 96 238 € | 153 110 € | 211 564 € | 277 367 € | - | - | - | - |
| Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | - | - |
Tunnusluvut
Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.
| Tunnusluku | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omavaraisuusaste | 98.8 % | 99.0 % | 96.8 % | 99.5 % | 88.1 % |
| Maksuvalmius | - | 89.87x | 28.28x | - | - |
| Liikevoitto-% | -43.9 % | -327.0 % | -397.9 % | - | -1647.5 % |
Rekisteritila ja tunnisteet
Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.
Vastuuhenkilöt
Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.
Luottoluokitus
Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.
BUSINESS.fi Luottoluokitus
Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali
- Vahva omavaraisuusaste
- Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
- Aktiivinen rekisteritila
- Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
- Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
- Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
- Liikevaihto: Heikkenee
- Vakavaraisuus: Heikkenee
- Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.
Riskikonteksti
Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.
Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.
Yrityksellä on noin 20 vuotta rekisterijatkuvuutta.
Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.
Tapahtumat & uutiset
Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.
Rekisteriaikajana
Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.
Tilinpäätöstiedot
Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.
Profiilin lähde ja omistajuus
Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia
Oy Hänninen Engineering Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.