Yritysprofiili

Oy Relix Ltd Finland

Oy Relix Ltd Finland:n kotipaikka on Kotka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1993-07-07. Toimiala on sähköasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €1,251,259 ja liikevoitto €6,661.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0914056-0VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0914056-0
Toimiala
Sähköasennus
Kunta
Kotka
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1993-07-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1993-01-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Karhulantie 31, 48600, Kotka

Tietoa yrityksestä Oy Relix Ltd Finland

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Oy Relix Ltd Finland:n sijaintipaikkakunta on Kotka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1993-07-07. Toimiala on sähköasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €1,251,259 ja liikevoitto €6,661. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €1,251,259 sekä tilikauden tulokseksi -€2,090. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +23.9%, liikevoittoprosentti +0.5% ja omavaraisuusaste +24.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys23.9%
Liikevoittoprosentti0.5%
Omavaraisuusaste24.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€7,200Edellinen: €7,200
Rahat ja pankkisaamiset€125,488Edellinen: €79,013
Edellisten tilikausien voitto/tappio€2,029Edellinen: -€24,083
Oma pääoma€98,012Edellinen: €100,102
Velat€311,075Edellinen: €227,947
Vaihtuvat vastaavat€166,997Edellinen: €162,742
Current liabilities€242,223Edellinen: €179,954
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€1,009,650
2024-12-31
€1,251,259
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€33,167
2024-12-31
€6,661
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€26,112
2024-12-31
-€2,090
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€328,049
2024-12-31
€409,087
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
30/100 · Laskussa
24.0 %2024-12-31: 30.5 %
MaksuvalmiusVälttävä
17/100 · Nousussa
0.52x2024-12-31: 0.44x
Liikevoitto-%Välttävä
51/100 · Laskussa
0.5 %2024-12-31: 3.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste30.5 %24.0 %
Maksuvalmius0.44x0.52x
Liikevoitto-%3.3 %0.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0914056-0
ALV-tunnusFI09140560
EU-tunnusFIFPRO.0914056-0
KuntaKotka
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1993-01-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1993-07-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2002-01-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2002-01-18Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2002-01-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2003-10-03Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväOy Relix Ltd Finland
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä56/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
59 verrokkia
Omavaraisuus29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Maksuvalmius44%
Heikompi kuin 56 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika234 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika234 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-10-1856/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-10-05 22.0256/100 · v0.14
B1 → B2 · -8 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1564/100 · v0.14
B2 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 33 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
85/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

19 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-08-22

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Oy Relix Ltd Finland -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.