Yritysprofiili

Paakkunainen Group Oy

Paakkunainen Group Oy:n kotipaikka on Äystö. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-04-30. Toimiala on rakennuspaikan valmistelutyöt. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €3,050,879 ja liikevoitto €73,862.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2189035-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2189035-6
Toimiala
Rakennuspaikan valmistelutyöt
Kunta
Äystö
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2008-04-30
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2008-04-09
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lehtimäentie 16, 64770, Äystö

Verkkosivu: https://www.paakkunainengroup.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Paakkunainen Group Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Paakkunainen Group Oy:n sijaintipaikkakunta on Äystö. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-04-30. Toimiala on rakennuspaikan valmistelutyöt. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €3,050,879 ja liikevoitto €73,862. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-02-28 ja osoittaa liikevaihdoksi €3,050,879 sekä tilikauden tulokseksi €46,768. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +1.7%, liikevoittoprosentti +2.4% ja omavaraisuusaste +27.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-02-28

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys1.7%
Liikevoittoprosentti2.4%
Omavaraisuusaste27.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€4,428Edellinen: €17,516
Inventory€683,694Edellinen: €605,555
Rahat ja pankkisaamiset€1,367Edellinen: €1,385
Advances received€380,000Edellinen: €230,000
Edellisten tilikausien voitto/tappio€474,349Edellinen: €452,497
Oma pääoma€531,182Edellinen: €526,513
Velat€1,418,765Edellinen: €1,233,184
Vaihtuvat vastaavat€1,279,991Edellinen: €1,163,839
Current liabilities€1,069,515Edellinen: €931,609
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€2,999,636
2025-02-28
€3,050,879
2026-02-28
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€97,877
2025-02-28
€73,862
2026-02-28
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€63,952
2025-02-28
€46,768
2026-02-28
Varat -kehitys2 kautta
€1,759,698
2025-02-28
€1,949,947
2026-02-28

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
42/100 · Laskussa
33.8 %2025-02-28: 34.4 %
MaksuvalmiusVälttävä
21/100 · Laskussa
0.64x2025-02-28: 0.65x
Liikevoitto-%Välttävä
56/100 · Laskussa
2.4 %2025-02-28: 3.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-02-282026-02-28
Omavaraisuusaste34.4 %33.8 %
Maksuvalmius0.65x0.64x
Liikevoitto-%3.2 %2.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2189035-6
ALV-tunnusFI21890356
EU-tunnusFIFPRO.2189035-6
KuntaÄystö
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2008-04-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2008-04-30Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2008-04-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2008-04-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2008-04-30Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaPaakkunainen Group Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä62/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
41 verrokkia
Omavaraisuus39%
Heikompi kuin 61 % verrokeista
Kannattavuus24%
Heikompi kuin 76 % verrokeista
Maksuvalmius61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika175 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika186 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1762/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-27 18.5162/100 · v0.14
B1 → B1 · -3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-02-28).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1565/100 · v0.14
B2 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 18 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
86/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

24 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-08-22

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-02-28

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-04.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Paakkunainen Group Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.