Yritysprofiili

Padel Nivala Oy

Padel Nivala Oy:n kotipaikka on Nivala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-02-08. Toimiala on kuntokeskusten toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-05-31 liikevaihto oli €73,483 ja liikevoitto €28,027.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3265630-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3265630-3
Toimiala
Kuntokeskusten toiminta
Kunta
Nivala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-02-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-02-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kalliontie 57, 85500, Nivala

Postiosoite: Teppolantie 222, 90440, Kempele

Puhelin: +358400405915Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://padelnivala.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Hanhela Jukka Aki EljasToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Padel Nivala Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Padel Nivala Oy:n sijaintipaikkakunta on Nivala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-02-08. Toimiala on kuntokeskusten toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-05-31 liikevaihto oli €73,483 ja liikevoitto €28,027. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-05-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €73,483 sekä tilikauden tulokseksi €14,755. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +5.9%, liikevoittoprosentti +38.1% ja omavaraisuusaste +18.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-05-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeLähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys5.9%
Liikevoittoprosentti38.1%
Omavaraisuusaste18.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja€14,954Edellinen: €7,257
Henkilöstö0Edellinen: 0
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€73,351
2023-05-31
€69,379
2024-05-31
€73,483
2025-05-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€15,141
2023-05-31
€21,590
2024-05-31
€28,027
2025-05-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
-€22,502
2023-05-31
€7,257
2024-05-31
€14,755
2025-05-31
Varat -kehitys3 kautta
€329,726
2023-05-31
€285,737
2024-05-31
€272,633
2025-05-31

Muut talousluvut

Yrityksen talouslukuja eri vuosilta.

Liikevaihto 202573 483 €
Tilikauden tulos 202514 755 €
Tase yhteensä 2025272 633 €
Avainluku202520242023
Liikevaihto73 483 €69 379 €73 351 €
Liikevaihdon kehitys5,9 %−5,4 %-
Liikevoitto28 027 €21 590 €−15 141 €
EBIT38,1 %31,1 %−20,6 %
Tilikauden tulos14 755 €7 257 €−22 502 €
Tulos ennen veroja14 954 €7 257 €−22 502 €
Omavaraisuusaste18,2 %12,2 %8,3 %
Tase yhteensä272 633 €285 737 €329 726 €
Henkilöstö001

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Lähdehavainto.

OmavaraisuusasteVälttävä
23/100 · Nousussa
18.2 %2024-05-31: 12.2 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-05-31: Ei saatavilla
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
38.1 %2024-05-31: 31.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-05-312024-05-312025-05-31
Omavaraisuusaste8.3 %12.2 %18.2 %
Maksuvalmius---
Liikevoitto-%-20.6 %31.1 %38.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3265630-3
ALV-tunnusFI32656303
EU-tunnusFIFPRO.3265630-3
KuntaNivala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-01-17Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-02-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-02-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-02-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Hanhela Jukka Aki EljasToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Tahkola Erik WilliamPuheenjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Hanhela Jukka Aki EljasVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Tahkola Valtter SebastianVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaPadel Nivala Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä64/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
75 verrokkia
Omavaraisuus37%
Heikompi kuin 63 % verrokeista
Kannattavuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Samanaikainen elpyminen 2 talouden osa-alueella
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
B1
2026-10-1864/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-10-1464/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
55/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
46/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-13

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Padel Nivala Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.