Yritysprofiili

Parturi-Kampaamo Rollers Oy

Parturi-Kampaamo Rollers Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1987-07-22. Toimiala on kampaamo- ja parturipalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €131,242 ja liikevoitto -€784.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0674621-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0674621-7
Toimiala
Kampaamo- ja parturipalvelut
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1987-07-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1987-10-29
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kivikonkaari 5, 00940, Helsinki

Tietoa yrityksestä Parturi-Kampaamo Rollers Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Parturi-Kampaamo Rollers Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1987-07-22. Toimiala on kampaamo- ja parturipalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €131,242 ja liikevoitto -€784. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €131,242 sekä tilikauden tulokseksi -€674. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -5.1%, liikevoittoprosentti -0.6% ja omavaraisuusaste +79.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-5.1%
Liikevoittoprosentti-0.6%
Omavaraisuusaste79.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€4,080Edellinen: €4,163
Rahat ja pankkisaamiset€54,360Edellinen: €58,725
Edellisten tilikausien voitto/tappio€47,068Edellinen: €43,567
Oma pääoma€48,944Edellinen: €53,932
Velat€12,539Edellinen: €11,603
Vaihtuvat vastaavat€61,119Edellinen: €65,082
Current liabilities€12,539Edellinen: €11,603
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€138,330
2024-12-31
€131,242
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€9,747
2024-12-31
-€784
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€7,815
2024-12-31
-€674
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€65,535
2024-12-31
€61,483
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
79.6 %2024-12-31: 82.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
4.66x2024-12-31: 5.42x
Liikevoitto-%Heikko
49/100 · Laskussa
-0.6 %2024-12-31: 7.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste82.3 %79.6 %
Maksuvalmius5.42x4.66x
Liikevoitto-%7.0 %-0.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0674621-7
ALV-tunnusFI06746217
EU-tunnusFIFPRO.0674621-7
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1987-07-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1987-10-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2004-10-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2004-11-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväParturi-Kampaamo Rollers Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä75/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
64 verrokkia
Omavaraisuus88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Kannattavuus17%
Heikompi kuin 83 % verrokeista
Maksuvalmius98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu28%
Heikompi kuin 72 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika35 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika35 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1775/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-09-19 23.0175/100 · v0.14
A3 → A3 · -2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1477/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1477/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 39 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-04

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Parturi-Kampaamo Rollers Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.