Yritysprofiili

Pelastus Partnerit Oy

Pelastus Partnerit Oy:n kotipaikka on Pajujärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-03-27. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €11,636 ja liikevoitto -€813.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3434861-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3434861-1
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta
Kunta
Pajujärvi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-03-27
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-03-14
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kaura-ahontie 439, 71920, Pajujärvi

Tietoa yrityksestä Pelastus Partnerit Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Pelastus Partnerit Oy:n sijaintipaikkakunta on Pajujärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-03-27. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €11,636 ja liikevoitto -€813. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €11,636 sekä tilikauden tulokseksi -€913. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +98.3%, liikevoittoprosentti -7.0% ja omavaraisuusaste -301.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys98.3%
Liikevoittoprosentti-7.0%
Omavaraisuusaste-301.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€5Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€1,890Edellinen: €794
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€18,898Edellinen: €0
Oma pääoma-€19,811Edellinen: -€18,898
Velat€26,392Edellinen: €26,186
Vaihtuvat vastaavat€2,362Edellinen: €1,662
Current liabilities€26,392Edellinen: €26,186
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€5,867
2024-12-31
€11,636
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€18,899
2024-12-31
-€813
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€18,898
2024-12-31
-€913
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€7,287
2024-12-31
€6,581
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-301.1 %2024-12-31: -259.3 %
MaksuvalmiusHeikko
2/100 · Nousussa
0.07x2024-12-31: 0.03x
Liikevoitto-%Heikko
33/100 · Nousussa
-7.0 %2024-12-31: -322.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-259.3 %-301.1 %
Maksuvalmius0.03x0.07x
Liikevoitto-%-322.1 %-7.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3434861-1
ALV-tunnusFI34348611
EU-tunnusFIFPRO.3434861-1
KuntaPajujärvi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-03-14Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-03-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-03-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-03-27Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiPelastus Partnerit Oy
Luokitus laskiB2 → D · uusi analyysi 2026-09-16
Mallin pistemäärä24/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
471 verrokkia
Omavaraisuus4%
Heikompi kuin 96 % verrokeista
Kannattavuus28%
Heikompi kuin 72 % verrokeista
Maksuvalmius76%
Parempi kuin 76 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika184 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika180 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
D
2026-09-16 17.3824/100 · v0.14
B2 → D · -27 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1451/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1451/100 · v0.13
B2 → B2 · -3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1354/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava taloudellinen riskisignaali. Tarkista myös profiilin taloustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
37/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Pelastus Partnerit Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.