Yritysprofiili

Pianni Partner Oy

Pianni Partner Oy:n kotipaikka on Röölä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-11-17. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-03-31 liikevaihto oli €35,135 ja liikevoitto €16,150.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3170011-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3170011-4
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Röölä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-11-17
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-11-10
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Meinikkalanniementie 160, 21150, Röölä

Tietoa yrityksestä Pianni Partner Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Pianni Partner Oy:n sijaintipaikkakunta on Röölä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-11-17. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-03-31 liikevaihto oli €35,135 ja liikevoitto €16,150. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2023-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €35,135 sekä tilikauden tulokseksi €12,913. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +61.1%, liikevoittoprosentti +46.0% ja omavaraisuusaste +74.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2023-03-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys61.1%
Liikevoittoprosentti46.0%
Omavaraisuusaste74.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€29,210Edellinen: €14,610
Edellisten tilikausien voitto/tappio€9,282Edellinen: €0
Oma pääoma€22,195Edellinen: €9,282
Velat€7,682Edellinen: €5,337
Vaihtuvat vastaavat€29,877Edellinen: €14,619
Current liabilities€7,682Edellinen: €5,337
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€21,814
2022-03-31
€35,135
2023-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€11,678
2022-03-31
€16,150
2023-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€9,282
2022-03-31
€12,913
2023-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€14,619
2022-03-31
€29,877
2023-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
93/100 · Nousussa
74.3 %2022-03-31: 63.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
3.80x2022-03-31: 2.74x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
46.0 %2022-03-31: 53.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-03-312023-03-31
Omavaraisuusaste63.5 %74.3 %
Maksuvalmius2.74x3.80x
Liikevoitto-%53.5 %46.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3170011-4
ALV-tunnusFI31700114
EU-tunnusFIFPRO.3170011-4
KuntaRöölä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-11-10Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-11-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-11-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-11-17Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväPianni Partner Oy
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä87/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
210 verrokkia
Omavaraisuus60%
Parempi kuin 60 % verrokeista
Kannattavuus90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Maksuvalmius90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika200 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika220 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-25 14.4287/100 · v0.14
B1 → A2 · +24 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2023-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1563/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
58/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
25.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2023-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Pianni Partner Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.