Yritysprofiili

Pintaurakointi Paami Oy

Pintaurakointi Paami Oy:n kotipaikka on Kukkila. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-12-10. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €414,964 ja liikevoitto €15,026.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3253096-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3253096-2
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Kukkila
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-12-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-12-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Peltokuja 3, 15270, Kukkila

Verkkosivu: https://www.paami.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Pintaurakointi Paami Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Pintaurakointi Paami Oy:n sijaintipaikkakunta on Kukkila. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-12-10. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €414,964 ja liikevoitto €15,026. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €414,964 sekä tilikauden tulokseksi €12,467. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -27.1%, liikevoittoprosentti +3.6% ja omavaraisuusaste +83.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-27.1%
Liikevoittoprosentti3.6%
Omavaraisuusaste83.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€203,625Edellinen: €136,054
Edellisten tilikausien voitto/tappio€182,927Edellinen: €181,211
Oma pääoma€199,166Edellinen: €202,949
Velat€38,888Edellinen: €40,546
Vaihtuvat vastaavat€217,920Edellinen: €216,649
Current liabilities€38,888Edellinen: €40,546
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€568,852
2024-12-31
€414,964
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€23,137
2024-12-31
€15,026
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€17,966
2024-12-31
€12,467
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€243,495
2024-12-31
€238,054
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
83.7 %2024-12-31: 83.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
5.24x2024-12-31: 3.36x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
59/100 · Laskussa
3.6 %2024-12-31: 4.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste83.3 %83.7 %
Maksuvalmius3.36x5.24x
Liikevoitto-%4.1 %3.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3253096-2
ALV-tunnusFI32530962
EU-tunnusFIFPRO.3253096-2
KuntaKukkila
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-12-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-12-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-12-16Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-12-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaPintaurakointi Paami Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä65/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
70 verrokkia
Omavaraisuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Kannattavuus44%
Heikompi kuin 56 % verrokeista
Maksuvalmius93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu6%
Heikompi kuin 94 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika83 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika92 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1765/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-29 04.1265/100 · v0.14
B3 → B1 · +24 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1541/100 · v0.14
B3 → B3 · -8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B3
2026-09-1449/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
52/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
29.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-24

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Pintaurakointi Paami Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.