Yritysprofiili

Pipe Patrol Oy

Pipe Patrol Oy:n kotipaikka on Palokka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-29. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €71,370 ja liikevoitto €12,176.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3372558-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3372558-5
Toimiala
Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
Kunta
Palokka
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-06-29
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-06-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Haukkamäentie 11 C 27, 40270, Palokka

Tietoa yrityksestä Pipe Patrol Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Pipe Patrol Oy:n sijaintipaikkakunta on Palokka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-29. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €71,370 ja liikevoitto €12,176. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €71,370 sekä tilikauden tulokseksi €9,592. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +89.9%, liikevoittoprosentti +17.1% ja omavaraisuusaste +79.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys89.9%
Liikevoittoprosentti17.1%
Omavaraisuusaste79.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€2,493Edellinen: €465
Edellisten tilikausien voitto/tappio€5,032Edellinen: €0
Oma pääoma€14,624Edellinen: €5,032
Velat€3,818Edellinen: €1,899
Vaihtuvat vastaavat€18,442Edellinen: €6,931
Current liabilities€3,818Edellinen: €1,899
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€37,592
2023-12-31
€71,370
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€6,290
2023-12-31
€12,176
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€5,032
2023-12-31
€9,592
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€6,931
2023-12-31
€18,442
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
99/100 · Nousussa
79.3 %2023-12-31: 72.6 %
MaksuvalmiusVälttävä
22/100 · Nousussa
0.65x2023-12-31: 0.24x
Liikevoitto-%Hyvä
93/100 · Nousussa
17.1 %2023-12-31: 16.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste72.6 %79.3 %
Maksuvalmius0.24x0.65x
Liikevoitto-%16.7 %17.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3372558-5
ALV-tunnusFI33725585
EU-tunnusFIFPRO.3372558-5
KuntaPalokka
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-06-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-06-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-06-29Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-07-03Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväPipe Patrol Oy
Luokitus nousiB3 → A3 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä72/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
164 verrokkia
Omavaraisuus73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Kannattavuus81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Maksuvalmius53%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika147 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika146 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-21 05.5972/100 · v0.14
B3 → A3 · +29 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1443/100 · v0.14
B3 → B3
B3
2026-09-1443/100 · v0.13
B2 → B3 · -8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1351/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
43/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-08-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Pipe Patrol Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.