Yritysprofiili

Positive Anarchy Oy

Positive Anarchy Oy:n kotipaikka on Kauniainen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-03-11. Toimiala on elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €55,757 ja liikevoitto -€72,878.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2952466-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2952466-8
Toimiala
Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto
Kunta
Kauniainen
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-03-11
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-11-13
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Jondalintie 10, 02700, Kauniainen

Verkkosivu: https://www.positiveanarchy.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Positive Anarchy Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Positive Anarchy Oy:n sijaintipaikkakunta on Kauniainen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-03-11. Toimiala on elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €55,757 ja liikevoitto -€72,878. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €55,757 sekä tilikauden tulokseksi -€49,995. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -84.0%, liikevoittoprosentti -130.7% ja omavaraisuusaste +95.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty5
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-84.0%
Liikevoittoprosentti-130.7%
Omavaraisuusaste95.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€6,986Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€58,177Edellinen: €356,165
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€239,441Edellinen: -€327,247
Oma pääoma€549,997Edellinen: €651,468
Velat€26,043Edellinen: €48,937
Vaihtuvat vastaavat€83,536Edellinen: €406,863
Current liabilities€26,043Edellinen: €48,937
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€88,214
2019-12-31
€206,459
2020-12-31
€67,458
2022-12-31
€347,856
2023-12-31
€55,757
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
-€102,969
2019-12-31
€14,143
2020-12-31
-€92,029
2022-12-31
€88,054
2023-12-31
-€72,878
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
-€101,733
2019-12-31
€7,239
2020-12-31
-€91,768
2022-12-31
€87,807
2023-12-31
-€49,995
2024-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€956,655
2019-12-31
€892,144
2020-12-31
€639,048
2022-12-31
€700,405
2023-12-31
€576,040
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
95.5 %2023-12-31: 93.0 %
MaksuvalmiusHyvä
74/100 · Laskussa
2.23x2023-12-31: 7.28x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-116.2 %2023-12-31: 25.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2019-12-312020-12-312022-12-312023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste97.9 %94.8 %95.9 %93.0 %95.5 %
Maksuvalmius2.88x2.85x6.19x7.28x2.23x
Liikevoitto-%-116.7 %5.1 %-136.4 %25.3 %-116.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2952466-8
ALV-tunnusFI29524668
EU-tunnusFIFPRO.2952466-8
KuntaKauniainen
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-03-11Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2019-03-12Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-03-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-03-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaPositive Anarchy Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-11-03
Mallin pistemäärä49/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
40 verrokkia
Omavaraisuus88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Kannattavuus10%
Heikompi kuin 90 % verrokeista
Maksuvalmius88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu10%
Heikompi kuin 90 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika529 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika385 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Uusin talousdata on vanhentunutta
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B3
2026-11-0349/100 · v0.15
B3 → B3
B3
2026-11-01 11.2349/100 · v0.15
B1 → B3 · -11 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-aikasarjaan lisättiin uusi tilinpäätös (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Korkea → Matala.
  • Näytön laatu: Vahva talousnäyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-10-1860/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-23 02.4660/100 · v0.14
B1 → B1
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vanhentunut viimeisin talousdata. Tämä voi viitata puuttuviin ilmoitettuihin tilinpäätöstietoihin.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
63/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
55/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-01-26

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Positive Anarchy Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.