Yritysprofiili

Powerins Oy

Powerins Oy:n kotipaikka on Kukkila. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-20. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €361,864 ja liikevoitto €210,040.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3235450-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3235450-8
Toimiala
Muu rakennustekninen palvelu
Kunta
Kukkila
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-09-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-09-13
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tasatarhankaari 13, 15270, Kukkila

Verkkosivu: https://www.powerins.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Powerins Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Powerins Oy:n sijaintipaikkakunta on Kukkila. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-20. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €361,864 ja liikevoitto €210,040. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €361,864 sekä tilikauden tulokseksi €166,414. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +3.3%, liikevoittoprosentti +58.0% ja omavaraisuusaste +94.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys3.3%
Liikevoittoprosentti58.0%
Omavaraisuusaste94.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€403,178Edellinen: €272,153
Edellisten tilikausien voitto/tappio€285,822Edellinen: €161,410
Oma pääoma€452,236Edellinen: €310,622
Velat€26,846Edellinen: €43,013
Vaihtuvat vastaavat€478,198Edellinen: €352,456
Current liabilities€26,846Edellinen: €43,013
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€348,918
2023-12-31
€350,287
2024-12-31
€361,864
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€189,679
2023-12-31
€188,463
2024-12-31
€210,040
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€151,042
2023-12-31
€149,212
2024-12-31
€166,414
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€290,282
2023-12-31
€353,635
2024-12-31
€479,082
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
94.4 %2024-12-31: 87.8 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
15.02x2024-12-31: 6.33x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
58.0 %2024-12-31: 53.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste79.7 %87.8 %94.4 %
Maksuvalmius4.20x6.33x15.02x
Liikevoitto-%54.4 %53.8 %58.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3235450-8
ALV-tunnusFI32354508
EU-tunnusFIFPRO.3235450-8
KuntaKukkila
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-09-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-09-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-11-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2021-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväPowerins Oy
Luokitus nousiB2 → A2 · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä85/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusParanee · 2 peräkkäistä kautta
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
391 verrokkia
Omavaraisuus94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Kannattavuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Maksuvalmius97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika70 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika107 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-25 22.0085/100 · v0.14
B2 → A2 · +30 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1555/100 · v0.14
B2 → B2
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1455/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
62/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
54/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
25.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Powerins Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.