Yritysprofiili

PPJ-Palvelut Oy

PPJ-Palvelut Oy:n kotipaikka on Sasi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2007-12-21. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €83,337 ja liikevoitto €2,787.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2163284-0VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2163284-0
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Sasi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2007-12-21
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2007-12-14
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Mäkihuidantie 11/19, 39130, Sasi

Verkkosivu: https://www.ppj-remontointi.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä PPJ-Palvelut Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

PPJ-Palvelut Oy:n sijaintipaikkakunta on Sasi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2007-12-21. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €83,337 ja liikevoitto €2,787. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €83,337 sekä tilikauden tulokseksi €1,647. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +13.4%, liikevoittoprosentti +3.3% ja omavaraisuusaste +24.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys13.4%
Liikevoittoprosentti3.3%
Omavaraisuusaste24.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€2,904Edellinen: €2,018
Edellisten tilikausien voitto/tappio€1,885Edellinen: €1,148
Oma pääoma€6,032Edellinen: €4,385
Velat€18,911Edellinen: €2,007
Vaihtuvat vastaavat€12,312Edellinen: €5,088
Current liabilities€5,192Edellinen: €2,007
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€75,030
2023-12-31
€73,486
2024-12-31
€83,337
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€747
2023-12-31
€741
2024-12-31
€2,787
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€619
2023-12-31
€737
2024-12-31
€1,647
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€6,630
2023-12-31
€6,392
2024-12-31
€24,943
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
30/100 · Laskussa
24.2 %2024-12-31: 68.6 %
MaksuvalmiusVälttävä
19/100 · Laskussa
0.56x2024-12-31: 1.01x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
58/100 · Nousussa
3.3 %2024-12-31: 1.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste55.0 %68.6 %24.2 %
Maksuvalmius1.04x1.01x0.56x
Liikevoitto-%1.0 %1.0 %3.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2163284-0
ALV-tunnusFI21632840
EU-tunnusFIFPRO.2163284-0
KuntaSasi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2007-12-21Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2008-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2008-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2008-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2008-01-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväPPJ-Palvelut Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä58/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
227 verrokkia
Omavaraisuus32%
Heikompi kuin 68 % verrokeista
Kannattavuus64%
Parempi kuin 64 % verrokeista
Maksuvalmius64%
Parempi kuin 64 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika16 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika25 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-25 15.4158/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1455/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 18 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-16

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

PPJ-Palvelut Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.