Yritysprofiili

PRELOCUS Oy

PRELOCUS Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-01-07. Toimiala on taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €125,814 ja liikevoitto -€13,042.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3102321-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3102321-3
Toimiala
Taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-01-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-12-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Puolikkotie 6 D 114, 02230, Espoo

Puhelin: +358504430871Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.prelocus.fiLähdehavainto

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/prelocusLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Keskinen Eero OskariToimitusjohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä PRELOCUS Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

PRELOCUS Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-01-07. Toimiala on taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €125,814 ja liikevoitto -€13,042. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €125,814 sekä tilikauden tulokseksi -€12,842. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -2.1%, liikevoittoprosentti -10.4% ja omavaraisuusaste +48.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-2.1%
Liikevoittoprosentti-10.4%
Omavaraisuusaste48.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€4,404Edellinen: €13,479
Edellisten tilikausien voitto/tappio€24,424Edellinen: €21,440
Oma pääoma€11,582Edellinen: €26,544
Velat€12,486Edellinen: €13,792
Vaihtuvat vastaavat€16,931Edellinen: €36,604
Current liabilities€12,486Edellinen: €13,278
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€128,494
2024-12-31
€125,814
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€7,237
2024-12-31
-€13,042
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€5,104
2024-12-31
-€12,842
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€40,336
2024-12-31
€24,068
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
60/100 · Laskussa
48.1 %2024-12-31: 65.8 %
MaksuvalmiusHeikko
12/100 · Laskussa
0.35x2024-12-31: 1.02x
Liikevoitto-%Heikko
24/100 · Laskussa
-10.4 %2024-12-31: 5.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste65.8 %48.1 %
Maksuvalmius1.02x0.35x
Liikevoitto-%5.6 %-10.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3102321-3
ALV-tunnusFI31023213
EU-tunnusFIFPRO.3102321-3
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-12-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-01-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-01-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Keskinen Eero OskariToimitusjohtajaLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Keskinen Jyrki JussiToimitusjohtajan sijainenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Keskinen Eero OskariVarsinainen jäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväPRELOCUS Oy
Luokitus laskiB1 → B2 · uusi analyysi 2026-09-29
Mallin pistemäärä57/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
265 verrokkia
Omavaraisuus43%
Heikompi kuin 57 % verrokeista
Kannattavuus7%
Heikompi kuin 93 % verrokeista
Maksuvalmius42%
Heikompi kuin 58 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika112 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika109 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-29 15.3357/100 · v0.14
B1 → B2 · -12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1569/100 · v0.14
B1 → B1 · +7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1462/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-29
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
84/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
61/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
29.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-22

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

PRELOCUS Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.