Yritysprofiili

PurkuTech Oy

PurkuTech Oy:n kotipaikka on Palokka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-06-15. Toimiala on rakennusten ja rakennelmien purku. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-10-31 liikevaihto oli €13,940 ja liikevoitto €4,322.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3217532-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3217532-3
Toimiala
Rakennusten ja rakennelmien purku
Kunta
Palokka
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-06-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-06-11
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: toukotie 4 C 26, 40270, Palokka

Puhelin: +358408333405Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Polvinen Sakari AnteroToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä PurkuTech Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

PurkuTech Oy:n sijaintipaikkakunta on Palokka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-06-15. Toimiala on rakennusten ja rakennelmien purku. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-10-31 liikevaihto oli €13,940 ja liikevoitto €4,322. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-10-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €13,940 sekä tilikauden tulokseksi €4,282. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -37.4%, liikevoittoprosentti +31.0% ja omavaraisuusaste +91.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-10-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-37.4%
Liikevoittoprosentti31.0%
Omavaraisuusaste91.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€12,631Edellinen: €0
Edellisten tilikausien voitto/tappio€20,250Edellinen: €15,542
Tulos ennen veroja€4,282Edellinen: €4,707
Oma pääoma€24,532Edellinen: €20,250
Velat€2,384Edellinen: -€196
Vaihtuvat vastaavat€26,916Edellinen: €20,054
Current liabilities€2,384Edellinen: -€196
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€22,275
2023-10-31
€13,940
2024-10-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€4,920
2023-10-31
€4,322
2024-10-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€4,708
2023-10-31
€4,282
2024-10-31
Varat -kehitys2 kautta
€20,054
2023-10-31
€26,916
2024-10-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
91.1 %2023-10-31: 101.0 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
5.30x2023-10-31: 0.00x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
31.0 %2023-10-31: 22.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-10-312024-10-31
Omavaraisuusaste101.0 %91.1 %
Maksuvalmius0.00x5.30x
Liikevoitto-%22.1 %31.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3217532-3
EU-tunnusFIFPRO.3217532-3
KuntaPalokka
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-06-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-06-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Polvinen Sakari AnteroToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Polvinen Sakari AnteroVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Laukkanen Monica SalomeVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväPurkuTech Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä73/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
84 verrokkia
Omavaraisuus90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Kannattavuus92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Maksuvalmius92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu21%
Heikompi kuin 79 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika219 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika195 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-15 23.0073/100 · v0.14
B1 → A3 · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-10-31).
B1
2026-09-1469/100 · v0.14
B1 → B1
  • Liikevaihto: Heikkenee
  • Kannattavuus: Paranee
  • Vakavaraisuus: Heikkenee
B1
2026-09-1469/100 · v0.13
B1 → B1
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1369/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
35/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-07

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-10-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

PurkuTech Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.