Yritysprofiili

Purkutyö57 Oy

Purkutyö57 Oy:n kotipaikka on Saarenkylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-06-27. Toimiala on rakennusten ja rakennelmien purku. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €186,033 ja liikevoitto -€37,360.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2768758-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2768758-6
Toimiala
Rakennusten ja rakennelmien purku
Kunta
Saarenkylä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2016-06-27
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2016-06-21
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ulkutie 4, 96900, Saarenkylä

Tietoa yrityksestä Purkutyö57 Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Purkutyö57 Oy:n sijaintipaikkakunta on Saarenkylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-06-27. Toimiala on rakennusten ja rakennelmien purku. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €186,033 ja liikevoitto -€37,360. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-05-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €186,033 sekä tilikauden tulokseksi €51,586. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +121.0%, liikevoittoprosentti -20.1% ja omavaraisuusaste +43.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-05-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys121.0%
Liikevoittoprosentti-20.1%
Omavaraisuusaste43.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€1,581Edellinen: €1,440
Inventory€24,277Edellinen: €21,959
Rahat ja pankkisaamiset€74,268Edellinen: €6,488
Edellisten tilikausien voitto/tappio€40,608Edellinen: €23,984
Oma pääoma€94,694Edellinen: €46,856
Velat€125,437Edellinen: €72,549
Vaihtuvat vastaavat€124,634Edellinen: €37,471
Current liabilities€63,811Edellinen: €61,477
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€84,192
2025-05-31
€186,033
2026-05-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€8,186
2025-05-31
-€37,360
2026-05-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€20,373
2025-05-31
€51,586
2026-05-31
Varat -kehitys2 kautta
€119,405
2025-05-31
€220,130
2026-05-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
54/100 · Nousussa
43.0 %2025-05-31: 39.2 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
51/100 · Nousussa
1.54x2025-05-31: 0.46x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-19.9 %2025-05-31: 9.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-05-312026-05-31
Omavaraisuusaste39.2 %43.0 %
Maksuvalmius0.46x1.54x
Liikevoitto-%9.6 %-19.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2768758-6
ALV-tunnusFI27687586
EU-tunnusFIFPRO.2768758-6
KuntaSaarenkylä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2016-06-27Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2016-07-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-05-03Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-05-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaPurkutyö57 Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä65/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
251 verrokkia
Omavaraisuus44%
Heikompi kuin 56 % verrokeista
Kannattavuus3%
Heikompi kuin 97 % verrokeista
Maksuvalmius74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika90 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika103 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1765/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-10-04 20.4665/100 · v0.14
B1 → B1 · +3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-05-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1562/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 10 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
74/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-23

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-05-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Purkutyö57 Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.