Yritysprofiili

Putkistopalvelu Rajamäki Oy

Putkistopalvelu Rajamäki Oy:n kotipaikka on Piispanristi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-12-07. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €669,329 ja liikevoitto €27,309.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3171354-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3171354-8
Toimiala
Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
Kunta
Piispanristi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-12-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-11-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kaarikatu 9c, 20760, Piispanristi

Postiosoite: Ilveksenkatu 15, 20760, Piispanristi

Tietoa yrityksestä Putkistopalvelu Rajamäki Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Putkistopalvelu Rajamäki Oy:n sijaintipaikkakunta on Piispanristi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-12-07. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €669,329 ja liikevoitto €27,309. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €669,329 sekä tilikauden tulokseksi €20,238. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +108.5%, liikevoittoprosentti +4.1% ja omavaraisuusaste +27.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-09-30

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys108.5%
Liikevoittoprosentti4.1%
Omavaraisuusaste27.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€99,382Edellinen: €13,901
Rahat ja pankkisaamiset€18,781Edellinen: €27,848
Advances received€58,108Edellinen: €0
Edellisten tilikausien voitto/tappio€42,773Edellinen: €39,731
Oma pääoma€64,011Edellinen: €47,573
Velat€171,611Edellinen: €41,102
Vaihtuvat vastaavat€200,582Edellinen: €70,671
Current liabilities€146,896Edellinen: €29,014
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€321,005
2024-09-30
€669,329
2025-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€9,003
2024-09-30
€27,309
2025-09-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€6,842
2024-09-30
€20,238
2025-09-30
Varat -kehitys2 kautta
€88,675
2024-09-30
€235,622
2025-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
45/100 · Laskussa
36.1 %2024-09-30: 53.6 %
MaksuvalmiusVälttävä
27/100 · Laskussa
0.80x2024-09-30: 1.44x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
60/100 · Nousussa
4.1 %2024-09-30: 2.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-09-302025-09-30
Omavaraisuusaste53.6 %36.1 %
Maksuvalmius1.44x0.80x
Liikevoitto-%2.8 %4.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3171354-8
ALV-tunnusFI31713548
EU-tunnusFIFPRO.3171354-8
KuntaPiispanristi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-11-07Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-11-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-12-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-12-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaPutkistopalvelu Rajamäki Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä63/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
37 verrokkia
Omavaraisuus49%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus51%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius51%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika144 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika127 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1863/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-24 07.0363/100 · v0.14
B2 → B1 · +11 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-09-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1552/100 · v0.14
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1454/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
56/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Putkistopalvelu Rajamäki Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.