Yritysprofiili

R.R.Racing Oy

R.R.Racing Oy:n kotipaikka on Nokia. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-08-07. Toimiala on tieliikenteen tavarankuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €78,070 ja liikevoitto €3,382.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3015669-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3015669-8
Toimiala
Tieliikenteen tavarankuljetus
Kunta
Nokia
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-08-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-08-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lapiokatu 2, 37120, Nokia

Tietoa yrityksestä R.R.Racing Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

R.R.Racing Oy:n sijaintipaikkakunta on Nokia. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-08-07. Toimiala on tieliikenteen tavarankuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €78,070 ja liikevoitto €3,382. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €78,070 sekä tilikauden tulokseksi €2,515. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -43.5%, liikevoittoprosentti +4.3% ja omavaraisuusaste +1.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-43.5%
Liikevoittoprosentti4.3%
Omavaraisuusaste1.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€664Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€29,142Edellinen: €32,877
Advances received€7,000Edellinen: €7,000
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€1,764Edellinen: -€16,409
Oma pääoma€750Edellinen: -€1,764
Velat€51,381Edellinen: €60,144
Vaihtuvat vastaavat€29,255Edellinen: €32,877
Current liabilities€51,381Edellinen: €60,144
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€138,139
2024-12-31
€78,070
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€16,468
2024-12-31
€3,382
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€14,645
2024-12-31
€2,515
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€58,379
2024-12-31
€52,131
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
2/100 · Nousussa
1.7 %2024-12-31: -3.4 %
MaksuvalmiusVälttävä
19/100 · Nousussa
0.57x2024-12-31: 0.55x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
61/100 · Laskussa
4.3 %2024-12-31: 11.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-3.4 %1.7 %
Maksuvalmius0.55x0.57x
Liikevoitto-%11.9 %4.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3015669-8
ALV-tunnusFI30156698
EU-tunnusFIFPRO.3015669-8
KuntaNokia
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-08-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-08-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-08-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaR.R.Racing Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä40/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
99 verrokkia
Omavaraisuus27%
Heikompi kuin 73 % verrokeista
Kannattavuus72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Maksuvalmius61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika127 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika237 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B3
2026-10-1740/100 · v0.15
B3 → B3
B3
2026-09-22 07.4540/100 · v0.14
B2 → B3 · -14 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1454/100 · v0.14
B2 → B2
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1354/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
32/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
68/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
22.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-07

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

R.R.Racing Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.