Yritysprofiili

R2 Consulting Oy

R2 Consulting Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-11-23. Toimiala on laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €144,780 ja liikevoitto €52,171.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3248341-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3248341-4
Toimiala
Laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-11-23
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-11-15
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ingeborgintie 5 L 24, 00780, Helsinki

Puhelin: +358504871273Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.r2consulting.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Härkönen Arto TapaniToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä R2 Consulting Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

R2 Consulting Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-11-23. Toimiala on laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €144,780 ja liikevoitto €52,171. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €144,780 sekä tilikauden tulokseksi €41,748. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +0.0%, liikevoittoprosentti +36.0% ja omavaraisuusaste +92.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys0.0%
Liikevoittoprosentti36.0%
Omavaraisuusaste92.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€70,611Edellinen: €63,257
Edellisten tilikausien voitto/tappio€53,018Edellinen: €45,966
Tulos ennen veroja€52,188Edellinen: €52,564
Oma pääoma€94,765Edellinen: €88,018
Velat€7,468Edellinen: €9,525
Vaihtuvat vastaavat€102,233Edellinen: €97,543
Current liabilities€7,468Edellinen: €9,525
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€134,102
2022-12-31
€144,780
2023-12-31
€144,780
2024-12-31
€144,780
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€50,654
2023-12-31
€52,565
2024-12-31
€52,171
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
€45,442
2022-12-31
€45,442
2023-12-31
€42,052
2024-12-31
€41,748
2025-12-31
Varat -kehitys4 kautta
€51,391
2022-12-31
€73,348
2023-12-31
€97,543
2024-12-31
€102,233
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
92.7 %2024-12-31: 90.2 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
9.46x2024-12-31: 6.64x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
36.0 %2024-12-31: 36.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste88.4 %89.9 %90.2 %92.7 %
Maksuvalmius--6.64x9.46x
Liikevoitto-%-35.0 %36.3 %36.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3248341-4
ALV-tunnusFI32483414
EU-tunnusFIFPRO.3248341-4
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-11-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-11-23Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-12-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Härkönen Arto TapaniToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Härkönen Arto TapaniVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Ruutu Veera SofiaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväR2 Consulting Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä79/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
119 verrokkia
Omavaraisuus80%
Parempi kuin 80 % verrokeista
Kannattavuus70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Maksuvalmius96%
Parempi kuin 96 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu35%
Heikompi kuin 65 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika27 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika32 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-10-15 01.5279/100 · v0.14
A3 → A3 · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1575/100 · v0.14
A3 → A3
  • Liikevaihto: Vakaa
  • Kannattavuus: Vakaa
  • Vakavaraisuus: Vakaa
A3
2026-09-1475/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
52/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-27

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

R2 Consulting Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.