Yritysprofiili

Radantauksen Hallit Oy

Radantauksen Hallit Oy:n kotipaikka on Voikkaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1996-04-24. Toimiala on metallituotteiden korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €56,658 ja liikevoitto -€50,638.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1041317-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1041317-5
Toimiala
Metallituotteiden korjaus ja huolto
Kunta
Voikkaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1996-04-24
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1996-03-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Radantaus 15, 45910, Voikkaa

Postiosoite: Pekkolantie 4, 45370, Valkeala

Tietoa yrityksestä Radantauksen Hallit Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Radantauksen Hallit Oy:n sijaintipaikkakunta on Voikkaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1996-04-24. Toimiala on metallituotteiden korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €56,658 ja liikevoitto -€50,638. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €56,658 sekä tilikauden tulokseksi €74,811. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -54.8%, liikevoittoprosentti -89.4% ja omavaraisuusaste +98.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-54.8%
Liikevoittoprosentti-89.4%
Omavaraisuusaste98.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€350,601Edellinen: €226,417
Edellisten tilikausien voitto/tappio€1,446,555Edellinen: €1,551,782
Oma pääoma€1,539,026Edellinen: €1,620,215
Velat€28,731Edellinen: €10,919
Vaihtuvat vastaavat€967,339Edellinen: €545,301
Current liabilities€28,731Edellinen: €10,919
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€125,452
2024-12-31
€56,658
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€70,315
2024-12-31
-€50,638
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€50,773
2024-12-31
€74,811
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€1,631,135
2024-12-31
€1,567,757
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
98.2 %2024-12-31: 99.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
12.20x2024-12-31: 20.74x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-89.4 %2024-12-31: 56.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste99.3 %98.2 %
Maksuvalmius20.74x12.20x
Liikevoitto-%56.0 %-89.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1041317-5
ALV-tunnusFI10413175
EU-tunnusFIFPRO.1041317-5
KuntaVoikkaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1996-03-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1996-03-25Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1996-03-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
1996-04-24Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2009-04-01Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaRadantauksen Hallit Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä64/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
148 verrokkia
Omavaraisuus97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Kannattavuus3%
Heikompi kuin 97 % verrokeista
Maksuvalmius96%
Parempi kuin 96 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu7%
Heikompi kuin 93 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika63 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika122 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1864/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-10-02 03.2564/100 · v0.14
B1 → B1 · -3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1567/100 · v0.14
B1 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1461/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
50/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 30 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
85/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

27 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-04

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Radantauksen Hallit Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.