Yritysprofiili

Rakennus Oy Remsetti

Rakennus Oy Remsetti:n kotipaikka on Porvoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2000-02-22. Toimiala on rakennetekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €319,917 ja liikevoitto €9,375.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1570171-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1570171-5
Toimiala
Rakennetekninen palvelu
Kunta
Porvoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2000-02-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1999-12-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Aleksanterinkaari 10 C 47, 06100, Porvoo

Tietoa yrityksestä Rakennus Oy Remsetti

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Rakennus Oy Remsetti:n sijaintipaikkakunta on Porvoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2000-02-22. Toimiala on rakennetekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €319,917 ja liikevoitto €9,375. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €319,917 sekä tilikauden tulokseksi €7,378. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +52.2%, liikevoittoprosentti +2.9% ja omavaraisuusaste +75.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys52.2%
Liikevoittoprosentti2.9%
Omavaraisuusaste75.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€3,504Edellinen: €10,496
Rahat ja pankkisaamiset€11,833Edellinen: €4,269
Edellisten tilikausien voitto/tappio€358,263Edellinen: €387,643
Oma pääoma€373,641Edellinen: €398,103
Velat€123,881Edellinen: €22,157
Vaihtuvat vastaavat€115,079Edellinen: €68,506
Current liabilities€123,881Edellinen: €20,617
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€210,157
2024-12-31
€319,917
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€3,282
2024-12-31
€9,375
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€2,460
2024-12-31
€7,378
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€420,260
2024-12-31
€497,521
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
94/100 · Laskussa
75.1 %2024-12-31: 94.7 %
MaksuvalmiusHeikko
3/100 · Laskussa
0.10x2024-12-31: 0.21x
Liikevoitto-%Välttävä
57/100 · Nousussa
2.9 %2024-12-31: 1.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste94.7 %75.1 %
Maksuvalmius0.21x0.10x
Liikevoitto-%1.5 %2.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1570171-5
ALV-tunnusFI15701715
EU-tunnusFIFPRO.1570171-5
KuntaPorvoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1999-12-12Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1999-12-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
1999-12-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2000-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2000-02-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväRakennus Oy Remsetti
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä75/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
81 verrokkia
Omavaraisuus63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Kannattavuus38%
Heikompi kuin 62 % verrokeista
Maksuvalmius32%
Heikompi kuin 68 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika106 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika109 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1875/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-09-27 16.4275/100 · v0.14
A3 → A3 · +5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1570/100 · v0.14
B1 → A3 · +8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1462/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
62/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 26 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
83/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

23 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-07.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Rakennus Oy Remsetti -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.