Yritysprofiili

RakennusTiki Oy

RakennusTiki Oy:n kotipaikka on Mäntsälä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2010-11-03. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €1,100,067 ja liikevoitto €55,972.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2366275-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2366275-2
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Mäntsälä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2010-11-03
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2010-10-21
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Oravanmarjantie 141, 04620, Mäntsälä

Tietoa yrityksestä RakennusTiki Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

RakennusTiki Oy:n sijaintipaikkakunta on Mäntsälä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2010-11-03. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €1,100,067 ja liikevoitto €55,972. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-10-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €1,100,067 sekä tilikauden tulokseksi €41,766. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -28.7%, liikevoittoprosentti +5.1% ja omavaraisuusaste +84.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-10-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-28.7%
Liikevoittoprosentti5.1%
Omavaraisuusaste84.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€18,561Edellinen: €26,130
Inventory€414,433Edellinen: €408,559
Rahat ja pankkisaamiset€54,569Edellinen: €145,076
Edellisten tilikausien voitto/tappio€999,451Edellinen: €885,724
Oma pääoma€1,043,718Edellinen: €1,008,794
Velat€185,685Edellinen: €244,344
Vaihtuvat vastaavat€801,117Edellinen: €841,344
Current liabilities€140,054Edellinen: €222,619
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€1,010,015
2023-10-31
€1,542,020
2024-10-31
€1,100,067
2025-10-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€317,980
2023-10-31
€145,459
2024-10-31
€55,972
2025-10-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€250,080
2023-10-31
€120,570
2024-10-31
€41,766
2025-10-31
Varat -kehitys3 kautta
€1,208,801
2023-10-31
€1,253,138
2024-10-31
€1,229,403
2025-10-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
84.9 %2024-10-31: 80.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
3.35x2024-10-31: 2.49x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
63/100 · Laskussa
5.0 %2024-10-31: 9.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-10-312024-10-312025-10-31
Omavaraisuusaste85.7 %80.5 %84.9 %
Maksuvalmius4.17x2.49x3.35x
Liikevoitto-%30.4 %9.3 %5.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2366275-2
ALV-tunnusFI23662752
EU-tunnusFIFPRO.2366275-2
KuntaMäntsälä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2010-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2010-11-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2010-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2010-11-03Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2010-11-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaRakennusTiki Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-11-05
Mallin pistemäärä68/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
62 verrokkia
Omavaraisuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Kannattavuus56%
Parempi kuin 56 % verrokeista
Maksuvalmius95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu8%
Heikompi kuin 92 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika174 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika315 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B1
2026-11-0568/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-11-02 11.2768/100 · v0.15
A3 → B1 · -3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-aikasarjaan lisättiin uusi tilinpäätös (2025-10-31).
A3
2026-10-1871/100 · v0.15
A3 → A3 · -1 pistettä
A3
2026-09-28 09.4872/100 · v0.14
B1 → A3 · +12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-10-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 16 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
85/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
2.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
28.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-08-19

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-10-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

RakennusTiki Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.