Yritysprofiili

Ravintola Mohseni Oy

Ravintola Mohseni Oy:n kotipaikka on Saarenkylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-10-02. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €367,278 ja liikevoitto €42,912.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3393916-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3393916-1
Toimiala
Ruokaravintolat
Kunta
Saarenkylä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-10-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-10-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Napapiirintie 12, 96900, Saarenkylä

Tietoa yrityksestä Ravintola Mohseni Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Ravintola Mohseni Oy:n sijaintipaikkakunta on Saarenkylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-10-02. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €367,278 ja liikevoitto €42,912. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €367,278 sekä tilikauden tulokseksi €33,320. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -7.0%, liikevoittoprosentti +11.7% ja omavaraisuusaste +77.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-7.0%
Liikevoittoprosentti11.7%
Omavaraisuusaste77.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€326Edellinen: €80
Rahat ja pankkisaamiset€73,445Edellinen: €39,542
Edellisten tilikausien voitto/tappio€43,943Edellinen: €0
Oma pääoma€77,263Edellinen: €43,943
Velat€23,042Edellinen: €26,064
Vaihtuvat vastaavat€83,142Edellinen: €47,124
Current liabilities€20,631Edellinen: €20,915
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€394,955
2024-12-31
€367,278
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€55,375
2024-12-31
€42,912
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€43,943
2024-12-31
€33,320
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€70,007
2024-12-31
€100,304
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
96/100 · Nousussa
77.0 %2024-12-31: 62.8 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
3.56x2024-12-31: 1.89x
Liikevoitto-%Hyvä
79/100 · Laskussa
11.7 %2024-12-31: 14.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste62.8 %77.0 %
Maksuvalmius1.89x3.56x
Liikevoitto-%14.0 %11.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3393916-1
ALV-tunnusFI33939161
EU-tunnusFIFPRO.3393916-1
KuntaSaarenkylä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-10-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2023-10-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-10-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-10-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-11-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaRavintola Mohseni Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä68/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
61 verrokkia
Omavaraisuus90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Kannattavuus79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Maksuvalmius92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu20%
Heikompi kuin 80 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika69 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika226 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1768/100 · v0.15
B1 → B1 · +1 pistettä
B1
2026-09-18 03.0067/100 · v0.14
C → B1 · +34 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
C
2026-09-1433/100 · v0.14
C → C
C
2026-09-1433/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
14/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
48/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-10

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Ravintola Mohseni Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.