Yritysprofiili

Rebel Creations Oy

Rebel Creations Oy:n kotipaikka on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-04-26. Toimiala on vaatteiden vähittäiskauppa ilman erikoistumista tiettyyn tuoteryhmään. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €12,077 ja liikevoitto €1,574.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2827464-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2827464-4
Toimiala
Vaatteiden vähittäiskauppa ilman erikoistumista tiettyyn tuoteryhmään
Kunta
Tampere
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-04-26
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-04-10
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Rautatienkatu 28, 33100, Tampere

Tietoa yrityksestä Rebel Creations Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Rebel Creations Oy:n sijaintipaikkakunta on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-04-26. Toimiala on vaatteiden vähittäiskauppa ilman erikoistumista tiettyyn tuoteryhmään. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €12,077 ja liikevoitto €1,574. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €12,077 sekä tilikauden tulokseksi €773. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +6.0%, liikevoittoprosentti +13.0% ja omavaraisuusaste -140.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet7
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys6.0%
Liikevoittoprosentti13.0%
Omavaraisuusaste-140.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€1,481Edellinen: €273
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€5,348Edellinen: -€4,660
Oma pääoma-€2,074Edellinen: -€2,848
Velat€3,555Edellinen: €4,186
Vaihtuvat vastaavat€1,481Edellinen: €1,338
Current liabilities€3,555Edellinen: €4,186
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€11,397
2024-12-31
€12,077
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€659
2024-12-31
€1,574
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€687
2024-12-31
€773
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€1,338
2024-12-31
€1,481
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Nousussa
-140.0 %2024-12-31: -212.8 %
MaksuvalmiusHeikko
14/100 · Nousussa
0.42x2024-12-31: 0.07x
Liikevoitto-%Hyvä
83/100 · Nousussa
13.0 %2024-12-31: -5.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-212.8 %-140.0 %
Maksuvalmius0.07x0.42x
Liikevoitto-%-5.8 %13.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2827464-4
ALV-tunnusFI28274644
EU-tunnusFIFPRO.2827464-4
KuntaTampere
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-04-10Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2017-04-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2017-04-26Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-04-26Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaRebel Creations Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä46/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
104 verrokkia
Omavaraisuus8%
Heikompi kuin 92 % verrokeista
Kannattavuus78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Maksuvalmius45%
Heikompi kuin 55 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika148 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika110 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B3
2026-10-1846/100 · v0.15
B3 → B3
B3
2026-10-01 16.4346/100 · v0.14
B2 → B3 · -11 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1456/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
64/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-03-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

7 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Rebel Creations Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.