Yritysprofiili

Remekset Oy

Remekset Oy:n kotipaikka on Kuopio. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-24. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €134,940 ja liikevoitto €32,838.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3363422-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3363422-9
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta
Kunta
Kuopio
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-05-24
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-05-07
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Sairaalakatu 6 C 10, 70110, Kuopio

Puhelin: +358407665748Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.remekset.fiLähdehavainto

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/ilonkautta_couching_valmennusLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Remes Pasi TapioToimitusjohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Remes Tiina OrvokkiPuheenjohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä Remekset Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Remekset Oy:n sijaintipaikkakunta on Kuopio. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-24. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €134,940 ja liikevoitto €32,838. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €134,940 sekä tilikauden tulokseksi €26,118. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -5.4%, liikevoittoprosentti +24.3% ja omavaraisuusaste +80.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-5.4%
Liikevoittoprosentti24.3%
Omavaraisuusaste80.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€54,608Edellinen: €43,444
Edellisten tilikausien voitto/tappio€44,756Edellinen: €13,566
Tulos ennen veroja€32,733Edellinen: €43,874
Oma pääoma€70,874Edellinen: €48,646
Velat€17,562Edellinen: €17,282
Vaihtuvat vastaavat€62,036Edellinen: €46,928
Current liabilities€17,562Edellinen: €17,282
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€62,059
2023-12-31
€142,690
2024-12-31
€134,940
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€18,433
2023-12-31
€43,880
2024-12-31
€32,838
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€14,746
2023-12-31
€35,079
2024-12-31
€26,118
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€26,166
2023-12-31
€65,928
2024-12-31
€88,436
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
80.1 %2024-12-31: 73.8 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
3.11x2024-12-31: 2.51x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
24.3 %2024-12-31: 30.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste56.4 %73.8 %80.1 %
Maksuvalmius-2.51x3.11x
Liikevoitto-%29.7 %30.8 %24.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3363422-9
ALV-tunnusFI33634229
EU-tunnusFIFPRO.3363422-9
KuntaKuopio
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-05-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-05-24Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2023-08-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Remes Pasi TapioToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Remes Tiina OrvokkiPuheenjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Remes Pasi TapioVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Remes Tuomas TapioVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväRemekset Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä81/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
43 verrokkia
Omavaraisuus74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Kannattavuus79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Maksuvalmius91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu33%
Heikompi kuin 67 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika64 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika64 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-15 19.2981/100 · v0.14
A3 → A2 · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1577/100 · v0.14
A3 → A3
  • Liikevaihto: Paranee
  • Kannattavuus: Heikkenee
  • Vakavaraisuus: Paranee
A3
2026-09-1477/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
48/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-05

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Remekset Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.