Yritysprofiili

Restabros Oy

Restabros Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-07-23. Toimiala on ruokaravintolat.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2206579-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2206579-6
Toimiala
Ruokaravintolat
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2008-07-23
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2008-07-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tuulensuunkuja 5, 01510, Vantaa

Puhelin: +358452300595Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.singh.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Gill Ranjit SinghToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Restabros Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Restabros Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-07-23. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli ei saatavilla, liikevoittoprosentti ei saatavilla ja omavaraisuusaste +99.8%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

Klaukkalan NikolaiNightclub CharlottaNightclub Klaken'sOlohuone Charles

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yrityksen toimialana on kahvila-ravintola ja hotellitoiminta. Leipomotuotteiden valmistus ja myynti, ravintolakalusteiden osto, myynti ja vuokraus, lisäksi yritys voi omistaa ja hallita kiinteistöjä ja muiden yhtiöiden ja yhteisöjen osakkeita ja osuuksia, sekä käydä niillä kauppaa, sekä harjoittaa toimitilojen vuokrausta, sekä ostaa ja myydä ravintolapalveluita, sekä harjoittaa elintarvikkeiden, alkoholijuomien ja kalusteiden ja sisustustarvikkeiden, korujen, jalometallien, jalokivien, kodinkoneiden, mattojen, tekstiilien, työkalujen, työstökoneiden, valaisimien, lattiapinnoitusmateriaalien maahantuontia ja vientiä.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-08-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Omavaraisuusaste99.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€13Edellinen: €1,955
Edellisten tilikausien voitto/tappio€122,366Edellinen: €123,348
Oma pääoma€124,057Edellinen: €124,866
Velat€195Edellinen: €89
Vaihtuvat vastaavat€124,253Edellinen: €124,955
Current liabilities€195Edellinen: €89
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€220,618
2021-08-31
€284,280
2022-08-31
€318,886
2023-08-31
€46,663
2024-08-31
€0
2025-08-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys6 kautta
-€32,734
2021-08-31
€23,902
2022-08-31
€20,360
2023-08-31
€101,926
2024-08-31
-€1,227
2025-08-31
-€810
2026-08-31
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
-€32,859
2021-08-31
€23,756
2022-08-31
€20,052
2023-08-31
€101,922
2024-08-31
-€983
2025-08-31
-€809
2026-08-31
Varat -kehitys6 kautta
€101,348
2021-08-31
€76,557
2022-08-31
€65,768
2023-08-31
€125,910
2024-08-31
€124,955
2025-08-31
€124,253
2026-08-31

Muut talousluvut

Muita yrityksen talouslukuja PRH:n tilinpäätöstietojen lisäksi.

Liikevaihto 20250 €
Tilikauden tulos 2025−982 €
Tase yhteensä 2025124 955 €
Avainluku20252024202320222021
Liikevaihto0 €46 663 €318 886 €284 280 €220 618 €
Liikevaihdon kehitys-−85,4 %12,2 %28,9 %−28,5 %
Liikevoitto−1 227 €101 926 €20 360 €23 902 €−32 734 €
EBIT-64,4 %6,4 %7,9 %−10,8 %
Tilikauden tulos−982 €101 922 €20 052 €23 755 €−32 859 €
Tulos ennen veroja−982 €-20 052 €23 755 €−32 859 €
Omavaraisuusaste99,9 %100 %36,4 %34,7 %2,8 %
Tase yhteensä124 955 €125 910 €65 768 €76 557 €101 348 €
Henkilöstö022--

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
99.8 %2025-08-31: 99.9 %
MaksuvalmiusHeikko
2/100 · Laskussa
0.06x2025-08-31: 21.91x
Liikevoitto-%Ei arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-08-31: 64.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-08-312022-08-312023-08-312024-08-312025-08-312026-08-31
Omavaraisuusaste2.8 %34.7 %36.4 %100.0 %99.9 %99.8 %
Maksuvalmius-0.92x--21.91x0.06x
Liikevoitto-%-10.8 %7.9 %6.4 %64.4 %--

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2206579-6
EU-tunnusFIFPRO.2206579-6
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2008-07-23Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2008-08-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2008-08-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Gill Ranjit SinghToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Gill Ranjit SinghVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Gill Amandeep SinghVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaRestabros Oy
Luokitus laskiB1 → B3 · uusi analyysi 2026-11-06
Mallin pistemäärä49/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoEi riittävästi historiaa
KannattavuusEi riittävästi historiaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
406 verrokkia
Omavaraisuus98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Maksuvalmius46%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika64 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika64 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B3
2026-11-06 18.1449/100 · v0.15
B1 → B3 · -16 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-08-31).
B1
2026-10-1765/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-15 13.5565/100 · v0.14
C → B1 · +26 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-08-31).
  • Näytön laatu: Rajallinen talousnäyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
C
2026-09-1439/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-06
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
14/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 18 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
83/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
6.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B3.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
3.11.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-08-31.
Tilinpäätös rekisteröityTalousTodennettu lähde
3.11.2026 · PRH / KREKTILINPÄÄTÖSASIAKIRJAT
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

20 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-11-03

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-08-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Restabros Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.