Yritysprofiili

Restaurointimaalaus MIMOS Oy

Restaurointimaalaus MIMOS Oy:n kotipaikka on Nummi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-03-22. Toimiala on maalaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-01-31 liikevaihto oli €336,585 ja liikevoitto €79,831.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2392991-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2392991-2
Toimiala
Maalaus
Kunta
Nummi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2011-03-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2011-02-21
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Riikantie 17, 09810, Nummi

Tietoa yrityksestä Restaurointimaalaus MIMOS Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Restaurointimaalaus MIMOS Oy:n sijaintipaikkakunta on Nummi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-03-22. Toimiala on maalaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-01-31 liikevaihto oli €336,585 ja liikevoitto €79,831. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-01-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €336,585 sekä tilikauden tulokseksi €63,860. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +28.7%, liikevoittoprosentti +23.7% ja omavaraisuusaste +90.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-01-31

Tuodut kaudet1
PRH jäsennetty1
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys28.7%
Liikevoittoprosentti23.7%
Omavaraisuusaste90.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€117,987Edellinen: €120,701
Edellisten tilikausien voitto/tappio€153,689Edellinen: €137,339
Oma pääoma€220,050Edellinen: €167,489
Velat€23,432Edellinen: €19,690
Vaihtuvat vastaavat€218,040Edellinen: €158,690
Current liabilities€23,432Edellinen: €19,690

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
90.4 %2024-01-31: 89.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
5.04x2024-01-31: 6.13x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
23.7 %2024-01-31: 13.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2392991-2
ALV-tunnusFI23929912
EU-tunnusFIFPRO.2392991-2
KuntaNummi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2011-02-21Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2011-02-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2011-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2011-03-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2011-03-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväRestaurointimaalaus MIMOS Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä83/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
133 verrokkia
Omavaraisuus92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Kannattavuus90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Maksuvalmius91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
1 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika141 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika141 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1883/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-10-05 07.5183/100 · v0.14
B1 → A2 · +18 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-01-31).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1565/100 · v0.14
B2 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 15 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
85/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

1 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-01-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Restaurointimaalaus MIMOS Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.