Yritysprofiili

Restikka Oy

Restikka Oy:n kotipaikka on Kemi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-05-24. Toimiala on erikoistumaton agentuuritoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €63,377 ja liikevoitto -€6,110.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3450403-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3450403-9
Toimiala
Erikoistumaton agentuuritoiminta
Kunta
Kemi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-05-24
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-05-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kyynelkivenkatu 14, 94700, Kemi

Tietoa yrityksestä Restikka Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Restikka Oy:n sijaintipaikkakunta on Kemi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-05-24. Toimiala on erikoistumaton agentuuritoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €63,377 ja liikevoitto -€6,110. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €63,377 sekä tilikauden tulokseksi -€6,110. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +54.5%, liikevoittoprosentti -9.6% ja omavaraisuusaste +28.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys54.5%
Liikevoittoprosentti-9.6%
Omavaraisuusaste28.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€6,675Edellinen: €21,846
Edellisten tilikausien voitto/tappio€8,052Edellinen: €0
Oma pääoma€1,942Edellinen: €8,052
Velat€4,861Edellinen: €13,985
Vaihtuvat vastaavat€6,803Edellinen: €22,037
Current liabilities€4,861Edellinen: €13,985
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€41,018
2024-12-31
€63,377
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€10,066
2024-12-31
-€6,110
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€8,052
2024-12-31
-€6,110
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€22,037
2024-12-31
€6,803
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
36/100 · Laskussa
28.6 %2024-12-31: 36.5 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
46/100 · Laskussa
1.37x2024-12-31: 1.56x
Liikevoitto-%Heikko
26/100 · Laskussa
-9.6 %2024-12-31: 24.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste36.5 %28.6 %
Maksuvalmius1.56x1.37x
Liikevoitto-%24.5 %-9.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3450403-9
ALV-tunnusFI34504039
EU-tunnusFIFPRO.3450403-9
KuntaKemi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-05-20Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-05-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-05-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-05-24Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaRestikka Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-09-19
Mallin pistemäärä48/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
356 verrokkia
Omavaraisuus38%
Heikompi kuin 62 % verrokeista
Kannattavuus31%
Heikompi kuin 69 % verrokeista
Maksuvalmius71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika87 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika84 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B3
2026-09-19 23.1948/100 · v0.14
B3 → B3 · +5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1443/100 · v0.14
B3 → B3
B3
2026-09-1443/100 · v0.13
B2 → B3 · -8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1351/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-19
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
52/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
40/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-28

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Restikka Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.