Yritysprofiili

RestMedi Oy

RestMedi Oy:n kotipaikka on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-04-21. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €392,441 ja liikevoitto €191,619.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2829121-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2829121-7
Toimiala
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Kunta
Tampere
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-04-21
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-04-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Sotkankatu 18 B 52, 33230, Tampere

Puhelin: +358405877346Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Lepola Vesa TapaniToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä RestMedi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

RestMedi Oy:n sijaintipaikkakunta on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-04-21. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €392,441 ja liikevoitto €191,619. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €392,441 sekä tilikauden tulokseksi €153,044. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -6.4%, liikevoittoprosentti +49.0% ja omavaraisuusaste +95.4%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön päätoimialana on lääkäri- ja terveydenhuoltopalvelujen tuottaminen kuten erikoislääkäripalvelut ja lääketieteeseen ja terveydenhuoltoon liittyvät muut konsultointi- ja opetustehtävät. Yhtiö voi harjoittaa tutkimus- ja julkaisutoimintaa sekä lääkärikeskustoimintaa. Yhtiö voi harjoittaa tuotteiden ja järjestelmien valmistamista, valmistuttamista sekä kauppaa, maahantuontia ja vientiä, tutkimustoimintaa ja konsultointia sekä kehitystyötä. Yhtiö voi hankkia oikeuksia ja patentteja. Yhtiö voi ostaa, myydä ja omistaa osakkeita ja osuuksia sekä kiinteistöjä ja harjoittaa sijoitustoimintaa.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeLähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-6.4%
Liikevoittoprosentti49.0%
Omavaraisuusaste95.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja€191,477Edellinen: Ei vertailuarvoa
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€353,000
2021-12-31
€363,339
2022-12-31
€391,065
2023-12-31
€419,300
2024-12-31
€392,441
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€108,000
2021-12-31
€120,193
2022-12-31
€253,024
2023-12-31
€273,475
2024-12-31
€191,619
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€86,000
2021-12-31
€95,915
2022-12-31
€202,207
2023-12-31
€218,577
2024-12-31
€153,044
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€399,000
2021-12-31
€394,755
2022-12-31
€526,796
2023-12-31
€522,348
2024-12-31
€590,141
2025-12-31

Muut talousluvut

Yrityksen talouslukuja eri vuosilta.

Avainluku202620252024202320222021
Liikevaihto-392 441 €419 300 €391 065 €363 339 €353 000 €
Liikevaihdon kehitys-−6,4 %7,2 %7,6 %2,8 %-
Liikevoitto-191 619 €273 475 €253 024 €120 193 €108 000 €
EBIT-49 %65,2 %64,7 %33,1 %30,6 %
Tilikauden tulos-153 044 €218 577 €202 207 €95 915 €86 000 €
Tulos ennen veroja-191 477 €-252 986 €119 977 €-
Omavaraisuusaste-95,4 %95,2 %87,7 %99,2 %93 %
Tase yhteensä-590 141 €522 348 €526 796 €394 755 €399 000 €
Henkilöstö11111-

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
95.4 %2024-12-31: 95.2 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
17.10x2024-12-31: 12.80x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
49.0 %2024-12-31: 65.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste93.0 %99.2 %87.7 %95.2 %95.4 %
Maksuvalmius9.46x83.00x6.11x12.80x17.10x
Liikevoitto-%30.6 %33.1 %64.7 %65.2 %49.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2829121-7
EU-tunnusFIFPRO.2829121-7
KuntaTampere
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-04-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2017-04-21Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2017-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2017-05-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Lepola Vesa TapaniToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Lepola Vesa TapaniVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Lepola Pirkko-LiisaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Henry KampmanPäävastuullinen tilintarkastajaLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväRestMedi Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-20
Mallin pistemäärä87/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee · 2 peräkkäistä kautta
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
192 verrokkia
Omavaraisuus65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Kannattavuus85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Maksuvalmius90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
A2
2026-10-2087/100 · v0.15
A2 → A2 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Uusi arviota tukeva tekijä: Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius.
A2
2026-10-1484/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
67/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-06

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-13.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

RestMedi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.