Yritysprofiili

Restwo Oy

Restwo Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1996-01-10. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €1,116,651 ja liikevoitto -€34,727.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1045251-0VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1045251-0
Toimiala
Ruokaravintolat
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1996-01-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1996-04-15
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tikkuraitti 15, 01300, Vantaa

Tietoa yrityksestä Restwo Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Restwo Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1996-01-10. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €1,116,651 ja liikevoitto -€34,727. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €1,116,651 sekä tilikauden tulokseksi -€34,901. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -12.9%, liikevoittoprosentti -3.1% ja omavaraisuusaste +62.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty5
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-12.9%
Liikevoittoprosentti-3.1%
Omavaraisuusaste62.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€3,216Edellinen: €1,700
Inventory€16,825Edellinen: €20,984
Rahat ja pankkisaamiset€37,371Edellinen: €76,238
Edellisten tilikausien voitto/tappio€267,858Edellinen: €238,964
Oma pääoma€241,356Edellinen: €276,258
Velat€147,432Edellinen: €173,312
Vaihtuvat vastaavat€214,751Edellinen: €302,998
Current liabilities€147,432Edellinen: €173,312
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€1,427,389
2022-06-30
€1,454,711
2023-06-30
€1,354,981
2024-06-30
€1,282,434
2025-06-30
€1,116,651
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€208,061
2022-06-30
€79,370
2023-06-30
€67,791
2024-06-30
€36,358
2025-06-30
-€34,727
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€166,446
2022-06-30
€63,422
2023-06-30
€53,759
2024-06-30
€28,893
2025-06-30
-€34,901
2026-06-30
Varat -kehitys5 kautta
€645,469
2022-06-30
€542,257
2023-06-30
€490,968
2024-06-30
€449,569
2025-06-30
€388,788
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
78/100 · Nousussa
62.1 %2025-06-30: 61.5 %
MaksuvalmiusHeikko
12/100 · Laskussa
0.37x2025-06-30: 0.56x
Liikevoitto-%Heikko
42/100 · Laskussa
-3.1 %2025-06-30: 2.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-06-302023-06-302024-06-302025-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste69.0 %63.4 %59.5 %61.5 %62.1 %
Maksuvalmius1.88x1.40x0.60x0.56x0.37x
Liikevoitto-%13.8 %5.4 %4.9 %2.8 %-3.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1045251-0
ALV-tunnusFI10452510
EU-tunnusFIFPRO.1045251-0
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1996-01-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1996-04-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2000-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2000-03-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2000-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2018-12-01Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväRestwo Oy
Luokitus laskiB1 → B2 · uusi analyysi 2026-11-02
Mallin pistemäärä59/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
197 verrokkia
Omavaraisuus78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Kannattavuus20%
Heikompi kuin 80 % verrokeista
Maksuvalmius57%
Parempi kuin 57 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu14%
Heikompi kuin 86 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika92 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika107 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B2
2026-11-02 21.1059/100 · v0.15
B1 → B2 · -6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
B1
2026-10-1765/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-18 08.5665/100 · v0.14
B2 → B1 · +6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1459/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-02
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
14/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 30 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitErittäin vahva
94/100

Pitkä rekisterihistoria, tuoreet tilinpäätösasiakirjat ja voimassa olevat rekisterimerkinnät tukevat tätä signaalia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
2.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Tilinpäätös rekisteröityTalousTodennettu lähde
9.10.2026 · PRH / KREKTILINPÄÄTÖSASIAKIRJAT
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
30.9.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-06-30.
Tilinpäätös rekisteröityTalousTodennettu lähde
30.9.2026 · PRH / KREKTILINPÄÄTÖSASIAKIRJAT
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

26 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-10-09

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Restwo Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.