Yritysprofiili

Riemurytmi Oy

Riemurytmi Oy:n kotipaikka on Savonlinna. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-12-02. Toimiala on taidealojen ja kulttuurin koulutus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €33,831 ja liikevoitto €2,184.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2443471-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2443471-9
Toimiala
Taidealojen ja kulttuurin koulutus
Kunta
Savonlinna
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2011-12-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2011-11-22
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Olavinkatu 18, 57100, Savonlinna

Postiosoite: Saukkolantie 238, 58810, Kallislahti

Verkkosivu: https://www.riemurytmi.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Riemurytmi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Riemurytmi Oy:n sijaintipaikkakunta on Savonlinna. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-12-02. Toimiala on taidealojen ja kulttuurin koulutus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €33,831 ja liikevoitto €2,184. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €33,831 sekä tilikauden tulokseksi €2,184. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +22.0%, liikevoittoprosentti +6.5% ja omavaraisuusaste +73.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-06-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys22.0%
Liikevoittoprosentti6.5%
Omavaraisuusaste73.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€1,365Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€6,883Edellinen: €10,953
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€9,530Edellinen: -€3,694
Oma pääoma€5,154Edellinen: €9,868
Velat€1,878Edellinen: €1,085
Vaihtuvat vastaavat€7,032Edellinen: €10,953
Current liabilities€1,878Edellinen: €1,085
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€27,727
2024-06-30
€33,831
2025-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€1,059
2024-06-30
€2,184
2025-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,063
2024-06-30
€2,184
2025-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€10,953
2024-06-30
€7,032
2025-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
92/100 · Laskussa
73.3 %2024-06-30: 90.1 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
3.67x2024-06-30: 10.09x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
66/100 · Nousussa
6.2 %2024-06-30: 3.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-06-302025-06-30
Omavaraisuusaste90.1 %73.3 %
Maksuvalmius10.09x3.67x
Liikevoitto-%3.8 %6.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2443471-9
ALV-tunnusFI24434719
EU-tunnusFIFPRO.2443471-9
KuntaSavonlinna
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2011-12-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2011-12-02Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2011-12-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2011-12-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2011-12-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväRiemurytmi Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä84/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
57 verrokkia
Omavaraisuus49%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus56%
Parempi kuin 56 % verrokeista
Maksuvalmius70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika123 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika159 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1784/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-09-27 12.0484/100 · v0.14
A3 → A2 · +14 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1570/100 · v0.14
B1 → A3 · +7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1463/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 14 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
74/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
27.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-08-20

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Riemurytmi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.