Yritysprofiili

Rivado Oy

Rivado Oy:n kotipaikka on Neuvoton. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2006-10-31. Toimiala on varastointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €42,365 ja liikevoitto €1,302.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2068446-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2068446-2
Toimiala
Varastointi
Kunta
Neuvoton
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2006-10-31
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2006-10-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Rantakyläntie 63, 49490, Neuvoton

Puhelin: +358445552858Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Fedorova NadejdaToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Rivado Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Rivado Oy:n sijaintipaikkakunta on Neuvoton. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2006-10-31. Toimiala on varastointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €42,365 ja liikevoitto €1,302. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €42,365 sekä tilikauden tulokseksi €1,043. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +85.6%, liikevoittoprosentti +3.0% ja omavaraisuusaste +74.7%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön päätoimialana on liikkeenjohdon konsultointi. Yhtiön toimialana on toimia sijoitus-, kehitys- ja rahoitusyrityksenä ja harjoittaa toimisto- ja hallinnollisten palvelujen tuottamista, vuokrausta, välitystä ja kauppaa sekä liikkeenjohdon, sijoitustoiminnan, hallinnon ja markkinoinnin koulutusta ja konsultointia. Yrityksen toimialana on koti- ja ulkomaisten kiinteistöjen, asunto-, kiinteistö-, loma- ja peliosakkeiden, osuuksien ja oikeuksien omistaminen, hallinnointi, osto, myynti ja vuokraus sekä rakentamis-, rakennuttamis-, saneeraus-, maanrakennus- ja maansiirtotoiminta mukaan lukien lämpö, vesi-, ilmastointi- ja sähköasennustyöt. Yritys voi harjoittaa arvopaperikauppaa; isännöintitoimintaa; kiinteistö- ja siivouspalvelutoimintaa; perinteistä- ja sähköistä kustantamis-, julkaisuja painamistoimintaa; mainos- ja mediavälitystä; automaattiseen tietojen käsittelyyn liittyvää tietokone- ja tietojenkäsittelypalvelutoimintaa sekä ohjelmointi ja atk-suunnittelupalvelua; majoitus- ja ravitsemistoimintaa; kuljetus-, tilausliikenne- ja huolintatoimintaa; taide-, sijoitus- ja keräilyesineiden valmistusta, välitystä ja kauppaa sekä edellisiin liittyvää alan koulutusta ja konsultointia. Lisäksi yritys voi harjoittaa rakennustarvikkeiden, rakennusten valmisosien, rakennustyökoneiden, sähkötarvikkeiden, tietokoneiden, atk-laitteiden ja -tarvikkeiden sekä ohjelmistojen, konttorikoneiden, toimistotarvikkeiden, kulkuneuvojen, koneiden, laitteiden, metallien ja metallituotteiden, hyöty ja viihde-elektroniikan, optisen- ja valokuvausalan tuotteiden, metsäteollisuustuotteiden, huonekalujen ja sisustusalan tuotteiden, tekstiilien, vaatteiden, jalkineiden, nahka-, kumi-, muovi- ja lasituotteiden, kemikaalien ja kemiallisten tuotteiden, kultasepäntuotteiden, painotuotteiden, pelien, soitinten, leikkikalujen, urheiluvälineiden, vapaa-ajanvarusteiden, puutarha-alan tuotteiden, elintarvikkeiden ja luontaistuotteiden valmistusta sekä edellisiin liittyvää maahantuontia ja maastavientiä, agentuuri- ja edustus toimintaa, tukku- ja vähittäiskauppaa, leasingtoimintaa, tarvike- ja varaosakauppaa, korjaus- ja huoltotoimintaa, samoin kuin alankoulutusta ja konsultointia.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys85.6%
Liikevoittoprosentti3.0%
Omavaraisuusaste74.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€320Edellinen: €0
Inventory€2,700Edellinen: €2,050
Rahat ja pankkisaamiset€1,051Edellinen: €1,862
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€3,698Edellinen: -€3,804
Tulos ennen veroja€1,303Edellinen: €357
Oma pääoma€17,345Edellinen: €16,302
Velat€5,883Edellinen: €3,494
Vaihtuvat vastaavat€4,341Edellinen: €4,196
Current liabilities€5,883Edellinen: €3,494
Henkilöstö12Edellinen: Ei vertailuarvoa
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€16,989
2021-12-31
€33,928
2022-12-31
€32,491
2023-12-31
€22,828
2024-12-31
€42,365
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€1,420
2021-12-31
€1,502
2022-12-31
€2,486
2023-12-31
€357
2024-12-31
€1,302
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€1,413
2021-12-31
€1,461
2022-12-31
€2,061
2023-12-31
€106
2024-12-31
€1,043
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€19,792
2021-12-31
€20,477
2022-12-31
€21,429
2023-12-31
€19,796
2024-12-31
€23,228
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
93/100 · Laskussa
74.7 %2024-12-31: 82.3 %
MaksuvalmiusVälttävä
21/100 · Laskussa
0.64x2024-12-31: 1.12x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
58/100 · Nousussa
3.0 %2024-12-31: 1.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste64.0 %69.0 %75.6 %82.3 %74.7 %
Maksuvalmius---1.12x0.64x
Liikevoitto-%6.5 %4.4 %7.7 %1.6 %3.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2068446-2
ALV-tunnusFI20684462
EU-tunnusFIFPRO.2068446-2
KuntaNeuvoton
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2006-10-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2006-10-31Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2006-12-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2006-12-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Fedorova NadejdaToimitusjohtajaLähteitä: 6 · Luottamus: 78%
Rudenko PavelPuheenjohtajaLähteitä: 6 · Luottamus: 78%
Fedorova NadejdaVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväRivado Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä72/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
3319 verrokkia
Omavaraisuus62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Kannattavuus55%
Parempi kuin 55 % verrokeista
Maksuvalmius67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika161 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika87 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-10-15 18.0072/100 · v0.14
A3 → A3 · -2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1574/100 · v0.14
A3 → A3
  • Liikevaihto: Vaihteleva
  • Kannattavuus: Heikkenee
  • Vakavaraisuus: Vaihteleva
A3
2026-09-1474/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
32/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 19 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
81/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-06-10

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Rivado Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.