Yritysprofiili

Roboline Group Oy

Roboline Group Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-07-20. Toimiala on muu lääkintä- ja hammaslääkintäinstrumenttien ja -tarvikkeiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €3,667 ja liikevoitto -€3,767.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3223626-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3223626-1
Toimiala
Muu lääkintä- ja hammaslääkintäinstrumenttien ja -tarvikkeiden valmistus
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-07-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-07-13
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Linnoitustie 3, 02600, Espoo

Tietoa yrityksestä Roboline Group Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Roboline Group Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-07-20. Toimiala on muu lääkintä- ja hammaslääkintäinstrumenttien ja -tarvikkeiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €3,667 ja liikevoitto -€3,767. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €3,667 sekä tilikauden tulokseksi -€4,379. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -79.7%, liikevoittoprosentti -102.7% ja omavaraisuusaste +35.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-79.7%
Liikevoittoprosentti-102.7%
Omavaraisuusaste35.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€4,256Edellinen: €6,513
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€7,869Edellinen: -€13,584
Oma pääoma€1,782Edellinen: €6,160
Velat€3,176Edellinen: €641
Vaihtuvat vastaavat€4,958Edellinen: €6,801
Current liabilities€3,176Edellinen: €641
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€1,000
2023-12-31
€18,055
2024-12-31
€3,667
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€2,059
2023-12-31
€6,152
2024-12-31
-€3,767
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
-€2,391
2023-12-31
€5,716
2024-12-31
-€4,379
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€789
2023-12-31
€6,801
2024-12-31
€4,958
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
45/100 · Laskussa
35.9 %2024-12-31: 90.6 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
45/100 · Laskussa
1.34x2024-12-31: 10.17x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-102.7 %2024-12-31: 34.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste37.4 %90.6 %35.9 %
Maksuvalmius0.38x10.17x1.34x
Liikevoitto-%-205.9 %34.1 %-102.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3223626-1
ALV-tunnusFI32236261
EU-tunnusFIFPRO.3223626-1
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-07-13Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-07-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-07-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-07-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväRoboline Group Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-09-18
Mallin pistemäärä50/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
242 verrokkia
Omavaraisuus39%
Heikompi kuin 61 % verrokeista
Kannattavuus12%
Heikompi kuin 88 % verrokeista
Maksuvalmius68%
Parempi kuin 68 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu11%
Heikompi kuin 89 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika170 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika113 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-09-18 17.2050/100 · v0.14
B2 → B2 · -9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1459/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1459/100 · v0.13
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1357/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
57/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
50/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-17.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Roboline Group Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.