Yritysprofiili

Rock, Wind & Energy Oy

Rock, Wind & Energy Oy:n kotipaikka on Nurmijärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-08-17. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €26,154 ja liikevoitto €44,699.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3148652-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3148652-5
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Nurmijärvi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-08-17
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-07-22
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Järventaustantie 583, 01900, Nurmijärvi

Tietoa yrityksestä Rock, Wind & Energy Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Rock, Wind & Energy Oy:n sijaintipaikkakunta on Nurmijärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-08-17. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €26,154 ja liikevoitto €44,699. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €26,154 sekä tilikauden tulokseksi €40,694. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -59.8%, liikevoittoprosentti +170.9% ja omavaraisuusaste -64.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-59.8%
Liikevoittoprosentti170.9%
Omavaraisuusaste-64.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€361Edellinen: €10,330
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€74,220Edellinen: €40,891
Oma pääoma-€33,526Edellinen: -€74,220
Velat€85,784Edellinen: €199,183
Vaihtuvat vastaavat€980Edellinen: €61,662
Current liabilities€60,488Edellinen: €156,031
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€65,067
2024-12-31
€26,154
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€109,293
2024-12-31
€44,699
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€115,111
2024-12-31
€40,694
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€124,963
2024-12-31
€52,259
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-64.2 %2024-12-31: -59.4 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Laskussa
0.01x2024-12-31: 0.07x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
170.9 %2024-12-31: -168.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-59.4 %-64.2 %
Maksuvalmius0.07x0.01x
Liikevoitto-%-168.0 %170.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3148652-5
ALV-tunnusFI31486525
EU-tunnusFIFPRO.3148652-5
KuntaNurmijärvi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-07-16Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-07-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-08-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-08-17Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiRock, Wind & Energy Oy
Luokitus ennallaanC · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä38/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
70 verrokkia
Omavaraisuus6%
Heikompi kuin 94 % verrokeista
Kannattavuus100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Maksuvalmius29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu27%
Heikompi kuin 73 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika246 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika208 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
C
2026-10-1738/100 · v0.15
C → C
C
2026-09-23 06.5138/100 · v0.14
B3 → C · -9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1547/100 · v0.14
B2 → B3 · -5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1352/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
54/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
23.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-19

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Rock, Wind & Energy Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.