Yritysprofiili

Rondevilla Oy LKV

Rondevilla Oy LKV:n kotipaikka on Talma. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-08-04. Toimiala on kiinteistöjä koskevat välityspalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €37,250 ja liikevoitto €19,000.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2772508-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2772508-7
Toimiala
Kiinteistöjä koskevat välityspalvelut
Kunta
Talma
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2016-08-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2016-07-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Norantie 70-12, 04240, Talma

Verkkosivu: https://www.rondevillalkv.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Rondevilla Oy LKV

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Rondevilla Oy LKV:n sijaintipaikkakunta on Talma. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-08-04. Toimiala on kiinteistöjä koskevat välityspalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €37,250 ja liikevoitto €19,000. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €37,250 sekä tilikauden tulokseksi -€6,335. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +52.7%, liikevoittoprosentti +51.0% ja omavaraisuusaste +63.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys52.7%
Liikevoittoprosentti51.0%
Omavaraisuusaste63.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€20,545Edellinen: €11,365
Rahat ja pankkisaamiset€186Edellinen: €836
Edellisten tilikausien voitto/tappio€31,307Edellinen: €49,622
Oma pääoma€27,473Edellinen: €38,807
Velat€15,824Edellinen: €215,775
Vaihtuvat vastaavat€1,188Edellinen: €1,688
Current liabilities€15,824Edellinen: €215,775
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€24,388
2024-12-31
€37,250
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€7,049
2024-12-31
€19,000
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€13,315
2024-12-31
-€6,335
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€254,582
2024-12-31
€43,297
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
79/100 · Nousussa
63.5 %2024-12-31: 15.2 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Nousussa
0.01x2024-12-31: 0.00x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
32.9 %2024-12-31: -19.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste15.2 %63.5 %
Maksuvalmius0.00x0.01x
Liikevoitto-%-19.7 %32.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2772508-7
ALV-tunnusFI27725087
EU-tunnusFIFPRO.2772508-7
KuntaTalma
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2016-08-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2016-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2016-08-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2016-08-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-10-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväRondevilla Oy LKV
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä80/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
82 verrokkia
Omavaraisuus48%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Maksuvalmius34%
Heikompi kuin 66 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika155 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika123 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1880/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-10-01 23.1480/100 · v0.14
B1 → A2 · +17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1563/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
53/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 10 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
71/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

13 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Rondevilla Oy LKV -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.