Yritysprofiili

RR Yhtiöt OY

RR Yhtiöt OY on asetettu selvitystilaan 2026-04-13. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €88,430 ja liikevoitto €5,347.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3394624-9SELVITYSTILALunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3394624-9
Toimiala
Muualla luokittelematon muiden metallituotteiden valmistus
Kunta
Laitila
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-10-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-10-04
Yritystila
SELVITYSTILA
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: vaimarontie 528, 23800, Laitila

Postiosoite: Vaimarontie 528, 23800, Laitila

Verkkosivu: https://rr.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä RR Yhtiöt OY

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

RR Yhtiöt OY on asetettu selvitystilaan 2026-04-13. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €88,430 ja liikevoitto €5,347. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €88,430 sekä tilikauden tulokseksi €4,817. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +606.0%, liikevoittoprosentti +6.0% ja omavaraisuusaste +6.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys606.0%
Liikevoittoprosentti6.0%
Omavaraisuusaste6.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€3,497Edellinen: €3,387
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€3,235Edellinen: €0
Oma pääoma€1,582Edellinen: -€3,235
Velat€23,417Edellinen: €17,675
Vaihtuvat vastaavat€14,881Edellinen: €6,040
Current liabilities€18,417Edellinen: €12,675
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€12,525
2023-12-31
€88,430
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€3,230
2023-12-31
€5,347
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€3,235
2023-12-31
€4,817
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€14,440
2023-12-31
€24,998
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
8/100 · Nousussa
6.3 %2023-12-31: -22.4 %
MaksuvalmiusHeikko
6/100 · Laskussa
0.19x2023-12-31: 0.27x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
65/100 · Nousussa
6.0 %2023-12-31: -25.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste-22.4 %6.3 %
Maksuvalmius0.27x0.19x
Liikevoitto-%-25.8 %6.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaSELVITYSTILA
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3394624-9
EU-tunnusFIFPRO.3394624-9
KuntaLaitila
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-10-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-10-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiRR Yhtiöt OY
Luokitus ennallaanD · uusi analyysi 2026-09-18
Mallin pistemäärä29/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
368 verrokkia
Omavaraisuus23%
Heikompi kuin 77 % verrokeista
Kannattavuus58%
Parempi kuin 58 % verrokeista
Maksuvalmius46%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika86 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika364 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Vakava rekisteritapahtuma viimeisen 6 kuukauden aikana
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
D
2026-09-18 01.0829/100 · v0.14
D → D
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
D
2026-09-1429/100 · v0.14
D → D
D
2026-09-1429/100 · v0.13
D → D
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
D
2026-09-1329/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus on alennettu hälyttävän juridisen tilan, kuten konkurssin tai selvitystilan, vuoksi.

Luokituksessa on huomioitu vakava rekisterisignaali. Tarkista myös profiilin rekisteri- ja ilmoitustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
48/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitHälyttävä
0/100

Konkurssi tai selvitystila käsitellään hälyttävänä juridisena riskisignaalina.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus D.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-13

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-13.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

RR Yhtiöt OY -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.