Yritysprofiili

S & S Sivonen Oy

S & S Sivonen Oy:n kotipaikka on Siivikkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-12-07. Toimiala on muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-01-31 liikevaihto oli €662,367 ja liikevoitto -€340,693.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2299835-0VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2299835-0
Toimiala
Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Kunta
Siivikkala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2009-12-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2009-11-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Valkeekiventie 11, 33450, Siivikkala

Tietoa yrityksestä S & S Sivonen Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

S & S Sivonen Oy:n sijaintipaikkakunta on Siivikkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-12-07. Toimiala on muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-01-31 liikevaihto oli €662,367 ja liikevoitto -€340,693. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2023-01-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €662,367 sekä tilikauden tulokseksi -€152,820. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -85.9%, liikevoittoprosentti -51.4% ja omavaraisuusaste +100.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2023-01-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-85.9%
Liikevoittoprosentti-51.4%
Omavaraisuusaste100.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€25,819Edellinen: €324,016
Provisions or reserves€0Edellinen: €135,025
Inventory€1,886,904Edellinen: €2,269,470
Rahat ja pankkisaamiset€404,536Edellinen: €189,799
Edellisten tilikausien voitto/tappio€3,723,898Edellinen: €4,137,752
Oma pääoma€3,576,078Edellinen: €4,059,648
Velat€181Edellinen: €29,480
Vaihtuvat vastaavat€2,429,226Edellinen: €2,959,663
Current liabilities€181Edellinen: €29,480
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€4,702,554
2022-01-31
€662,367
2023-01-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€308,943
2022-01-31
-€340,693
2023-01-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€83,104
2022-01-31
-€152,820
2023-01-31
Varat -kehitys2 kautta
€4,224,153
2022-01-31
€3,576,258
2023-01-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
100.0 %2022-01-31: 99.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
12692.15x2022-01-31: 83.42x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-49.5 %2022-01-31: -6.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-01-312023-01-31
Omavaraisuusaste99.3 %100.0 %
Maksuvalmius83.42x12692.15x
Liikevoitto-%-6.2 %-49.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2299835-0
EU-tunnusFIFPRO.2299835-0
KuntaSiivikkala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2009-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2009-12-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2009-12-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaS & S Sivonen Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä67/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
220 verrokkia
Omavaraisuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Kannattavuus8%
Heikompi kuin 92 % verrokeista
Maksuvalmius100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu5%
Heikompi kuin 95 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika92 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika115 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1767/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-10-05 12.5267/100 · v0.14
A3 → B1 · -5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2023-01-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A3
2026-09-1572/100 · v0.14
B1 → A3 · +8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1464/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
89/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 16 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
71/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-27

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2023-01-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

S & S Sivonen Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.