Yritysprofiili

S2enet Oy

S2enet Oy:n kotipaikka on Vihti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-28. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €76,893 ja liikevoitto €11,996.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3371705-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3371705-9
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Vihti
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-06-28
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-06-13
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Porkkanapolku 5, 03400, Vihti

Tietoa yrityksestä S2enet Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

S2enet Oy:n sijaintipaikkakunta on Vihti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-28. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €76,893 ja liikevoitto €11,996. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €76,893 sekä tilikauden tulokseksi €9,592. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -35.0%, liikevoittoprosentti +15.6% ja omavaraisuusaste +36.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-11-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-35.0%
Liikevoittoprosentti15.6%
Omavaraisuusaste36.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€696Edellinen: €8,152
Edellisten tilikausien voitto/tappio€7,489Edellinen: €0
Oma pääoma€17,081Edellinen: €7,489
Velat€29,713Edellinen: €36,436
Vaihtuvat vastaavat€18,661Edellinen: €14,375
Current liabilities€29,713Edellinen: €36,436
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€118,253
2024-11-30
€76,893
2025-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€9,544
2024-11-30
€11,996
2025-11-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€7,489
2024-11-30
€9,592
2025-11-30
Varat -kehitys2 kautta
€43,925
2024-11-30
€46,794
2025-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
46/100 · Nousussa
36.5 %2024-11-30: 17.1 %
MaksuvalmiusHeikko
1/100 · Laskussa
0.02x2024-11-30: 0.22x
Liikevoitto-%Hyvä
89/100 · Nousussa
15.6 %2024-11-30: 8.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-11-302025-11-30
Omavaraisuusaste17.1 %36.5 %
Maksuvalmius0.22x0.02x
Liikevoitto-%8.1 %15.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3371705-9
ALV-tunnusFI33717059
EU-tunnusFIFPRO.3371705-9
KuntaVihti
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-06-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-06-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-06-28Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-08-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaS2enet Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-10-02
Mallin pistemäärä64/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
129 verrokkia
Omavaraisuus45%
Heikompi kuin 55 % verrokeista
Kannattavuus74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Maksuvalmius38%
Heikompi kuin 62 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika66 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika70 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-02 08.3564/100 · v0.14
B2 → B1 · +7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-11-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1456/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-02
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
42/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
2.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-04

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

S2enet Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.