Yritysprofiili

Sähköasennus Rouvali Oy

Sähköasennus Rouvali Oy:n kotipaikka on Lakiala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-25. Toimiala on sähköasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €80,086 ja liikevoitto €4,766.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3363882-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3363882-8
Toimiala
Sähköasennus
Kunta
Lakiala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-05-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-05-09
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kalsintie 141, 34110, Lakiala

Verkkosivu: https://www.sahkoasennusrouvali.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Sähköasennus Rouvali Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Sähköasennus Rouvali Oy:n sijaintipaikkakunta on Lakiala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-25. Toimiala on sähköasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €80,086 ja liikevoitto €4,766. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €80,086 sekä tilikauden tulokseksi €4,088. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +20.9%, liikevoittoprosentti +6.0% ja omavaraisuusaste -2.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys20.9%
Liikevoittoprosentti6.0%
Omavaraisuusaste-2.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€1,606Edellinen: €1,436
Rahat ja pankkisaamiset€4,473Edellinen: €420
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€4,395Edellinen: -€6,569
Oma pääoma-€307Edellinen: -€4,395
Velat€12,645Edellinen: €14,424
Vaihtuvat vastaavat€11,408Edellinen: €8,789
Current liabilities€7,736Edellinen: €6,243
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€66,218
2024-12-31
€80,086
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€3,516
2024-12-31
€4,766
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€2,173
2024-12-31
€4,088
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€10,029
2024-12-31
€12,338
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Nousussa
-2.5 %2024-12-31: -43.8 %
MaksuvalmiusVälttävä
26/100 · Nousussa
0.79x2024-12-31: 0.30x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
65/100 · Nousussa
6.0 %2024-12-31: 5.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-43.8 %-2.5 %
Maksuvalmius0.30x0.79x
Liikevoitto-%5.3 %6.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3363882-8
ALV-tunnusFI33638828
EU-tunnusFIFPRO.3363882-8
KuntaLakiala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-05-09Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-05-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-05-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-05-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaSähköasennus Rouvali Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä41/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
34 verrokkia
Omavaraisuus29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Maksuvalmius71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika64 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika61 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B3
2026-10-1841/100 · v0.15
B3 → B3
B3
2026-10-05 05.2441/100 · v0.14
B3 → B3 · -3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1544/100 · v0.14
B2 → B3 · -7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1451/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
46/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-05

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Sähköasennus Rouvali Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.