Yritysprofiili

Salon Kuparikulma Oy

Salon Kuparikulma Oy:n kotipaikka on Salo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-01-10. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €159,020 ja liikevoitto €67,093.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2167155-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2167155-9
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Salo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2008-01-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2008-01-04
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Turuntie 9, 24240, Salo

Tietoa yrityksestä Salon Kuparikulma Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Salon Kuparikulma Oy:n sijaintipaikkakunta on Salo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-01-10. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €159,020 ja liikevoitto €67,093. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €159,020 sekä tilikauden tulokseksi €53,690. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +2.8%, liikevoittoprosentti +42.2% ja omavaraisuusaste +96.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys2.8%
Liikevoittoprosentti42.2%
Omavaraisuusaste96.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €383
Rahat ja pankkisaamiset€129,649Edellinen: €89,984
Advances received€9,540Edellinen: €4,787
Edellisten tilikausien voitto/tappio€651,844Edellinen: €634,224
Oma pääoma€708,034Edellinen: €694,344
Velat€29,084Edellinen: €17,460
Vaihtuvat vastaavat€144,541Edellinen: €101,864
Current liabilities€29,084Edellinen: €17,460
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€154,654
2025-06-30
€159,020
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€72,612
2025-06-30
€67,093
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€57,620
2025-06-30
€53,690
2026-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€711,804
2025-06-30
€737,118
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
97.3 %2025-06-30: 98.2 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
4.46x2025-06-30: 5.15x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
42.2 %2025-06-30: 46.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste98.2 %97.3 %
Maksuvalmius5.15x4.46x
Liikevoitto-%46.8 %42.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2167155-9
ALV-tunnusFI21671559
EU-tunnusFIFPRO.2167155-9
KuntaSalo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2008-01-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2008-01-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2008-02-29Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2008-02-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväSalon Kuparikulma Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä88/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
41 verrokkia
Omavaraisuus93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Kannattavuus76%
Parempi kuin 76 % verrokeista
Maksuvalmius85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika77 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika95 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1788/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-09-17 05.3488/100 · v0.14
A3 → A2 · +18 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1470/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1470/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 18 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
74/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
30.6.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-06-30.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-08-09

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Salon Kuparikulma Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.