Yritysprofiili

SaMaProTeam Oy

SaMaProTeam Oy:n kotipaikka on Masku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-12-04. Toimiala on muu erikoistumaton vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto -€1,741.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2951144-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2951144-5
Toimiala
Muu erikoistumaton vähittäiskauppa
Kunta
Masku
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-12-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-11-07
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Reittikuja 3, 21250, Masku

Puhelin: +358504944797Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Sandelius Ahti Jouko AnteroToimitusjohtaja
Mika Henrik Tapio MarttiaToimitusjohtajan sijainen (12/2018)

Tietoa yrityksestä SaMaProTeam Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

SaMaProTeam Oy:n sijaintipaikkakunta on Masku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-12-04. Toimiala on muu erikoistumaton vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto -€1,741. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €0 sekä tilikauden tulokseksi -€1,813. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -100.0%, liikevoittoprosentti ei saatavilla ja omavaraisuusaste -1492.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-100.0%
Omavaraisuusaste-1492.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€361Edellinen: €151
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€14,340Edellinen: -€12,670
Oma pääoma-€13,653Edellinen: -€11,840
Velat€14,568Edellinen: €12,695
Vaihtuvat vastaavat€915Edellinen: €855
Current liabilities€14,568Edellinen: €12,695
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€1,524
2019-12-31
€184
2020-12-31
€1,568
2021-12-31
€561
2024-12-31
€0
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys6 kautta
€750
2019-12-31
-€3,081
2020-12-31
-€2,340
2021-12-31
-€2,125
2023-12-31
-€1,670
2024-12-31
-€1,741
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
-€2,891
2019-12-31
-€3,226
2020-12-31
-€2,395
2021-12-31
-€2,137
2023-12-31
-€1,670
2024-12-31
-€1,813
2025-12-31
Varat -kehitys6 kautta
€272
2019-12-31
€272
2020-12-31
€297
2021-12-31
€857
2023-12-31
€855
2024-12-31
€915
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-1492.3 %2024-12-31: -1384.7 %
MaksuvalmiusHeikko
1/100 · Nousussa
0.02x2024-12-31: 0.01x
Liikevoitto-%Ei arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-12-31: -297.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2019-12-312020-12-312021-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-144.2 %-519.3 %-2022.2 %-1186.1 %-1384.7 %-1492.3 %
Maksuvalmius----0.01x0.02x
Liikevoitto-%49.2 %-1673.3 %-149.2 %--297.6 %-

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2951144-5
ALV-tunnusFI29511445
EU-tunnusFIFPRO.2951144-5
KuntaMasku
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-11-04Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2018-12-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2018-12-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Sandelius Ahti Jouko AnteroToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Mika Henrik Tapio MarttiaToimitusjohtajan sijainen (12/2018)Lähteitä: 2 · Luottamus: 76%
Marttia Mika Henrik TapioPuheenjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Sandelius Ahti Jouko AnteroVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Virtanen Petri ArtoVarajäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiSaMaProTeam Oy
Luokitus laskiC → D · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä29/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusEi riittävästi historiaa
VakavaraisuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
101 verrokkia
Omavaraisuus0%
Heikompi kuin 100 % verrokeista
Maksuvalmius42%
Heikompi kuin 58 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu1%
Heikompi kuin 99 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika143 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika83 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
D
2026-10-15 18.0629/100 · v0.14
C → D · -4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
C
2026-09-1433/100 · v0.14
C → C
C
2026-09-1433/100 · v0.13
C → C
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
  • Uusi riskitekijä: Negatiivinen oma pääoma.
C
2026-09-1333/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
44/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
58/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-03-19

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

SaMaProTeam Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.